Facebook Google+ Twitter

Ostrowieckie Prezentacje Teatralne: wieczór drugi

Pod znakiem tańca i muzyki upłynął drugi dzień Ostrowieckich Prezentacji Teatralnych. Przyciągnął on znacznie większą grupę widzów niż program inaugurujący tę doroczną imprezę.

Tańczy "Klezmer" z Cieszyna. / Fot. Krzysztof KrzakNa scenie miejscowego kina nie pojawił się wprawdzie anonsowany na plakatach i na stronie internetowej organizatora, czyli Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespół Tańca Izraelskiego "Snunit", ale chyba niewiele osób się zorientowało, bo przecież nie dla znanych gwiazd przyszli. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał zespół tańca żydowskiego "Klezmer" z Cieszyna. Działa on tam w Domu Narodowym od 2007 roku pod kierunkiem Doroty Herok.

W swym repertuarze "Klezmer" ma tańce żydowskie, izraelskie i chasydzkie. Co można powiedzieć o tym występie? Zaraźliwa młodość wykonawców, ich niezwykłe zaangażowanie, radość, z jaką prezentują poszczególne tańce, wykazując przy tym niemałe umiejętności - to niewątpliwe atuty cieszyńskiego zespołu. Choć, powiedzmy to szczerze: do doskonałości młodziutkim artystom jeszcze trochę brakuje. A może zawinił zwyczajny brak "otrzaskania" ze sceną, trema - wszak ćwiczą dopiero drugi rok?! I stąd te pomyłki w krokach (choć taniec żydowski do zbyt skomplikowanych nie należy), nierówne wykonywanie poszczególnych figur. Ale... nie czepiajmy się: ważne, że ci młodzi chłopcy i nie mniej młode dziewczęta mają pasję i jestem przekonany, że jeśli będą ją kontynuować, osiągną maestrię w swym fachu. Mają na to wszelkie zadatki, co pokazał słynny "taniec z butelkami" ze "Skrzypka na dachu". Brawa i bis, który wykonali na pewno nie były jedynie wyrazem kurtuazji ostrowieckiej publiczności."Bottle Dance" ze "Skrzypka na dachu" w wykonaniu "Klezmera". / Fot. Krzysztof Krzak

Po przerwie tąże publicznością zawładnął "Max Klezmer Band". Zespół powstał 11 lat temu z inicjatywy Maxa Kowalskiego, kontrabasisty i kompozytora,współpracownika Teatru im. Witkacego w Zakopanem. Obok niego na estradzie występują: Michael Jones (śpiew, trąbka, skrzypce i djembe), Piotr Skupniewicz (klarnecista), Bogusław Zięba (instrumenty klawiszowe, akordeon), Jacek Hołubowski (akordeon) i Adam Leśniak (perkusja).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5* za relacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.