Facebook Google+ Twitter

Ostrowieckie spotkania z ciekawym filmem

Cztery filmy polskie i tyle samo zagranicznych wypełni program rozpoczynających się w piątek, 9 października 2015 roku, XVI Ostrowieckich Spotkań Filmowych, które potrwają przez siedem dni.

Kino Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na XVI Ostrowieckie Spotkania Filmowe. / Fot. Krzysztof KrzakImprezę organizowaną przez Miejskie Centrum Kultury i kino "Etiuda" w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie najnowsza komedia Filipa Bajona "Panie Dulskie", stanowiąca współczesne spojrzenie na klasyczny utwór Gabrieli Zapolskiej. Doskonałe kreacje w tym filmie stworzyły: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska i Sonia Bohosiewicz.

Kolejnym filmem XI OSF będzie francusko - belgijska komedia "Rozumiemy się bez słów" w reżyserii Erica Lartigau. Grająca w tym filmie jedną z głównych ról, Louane Emera, otrzymała Cezara 2015 dla najbardziej obiecującej aktorki (film był nominowany do tej nagrody jeszcze w pięciu innych kategoriach). Dla młodszych (i nie tylko) widzów przygotowano animowaną wersję baśni "Mały Książę" (reż. Marc Osbourne). Na ekranie ostrowieckiego kina zagości też biograficzny film "Amy" o zmarłej w 2011 roku piosenkarce, Amy Winehouse. Natomiast miłośnicy kina sensacyjnego będą się mogli wybrać na amerykański film "Sicario". W reżyserowanym przez Denisa Villeneuve'a obrazie występują m.in. Emily Blunt, Josh Brolin i Benicio Del Toro.

Polską kinematografię, poza wspomnianym filmem Filipa Bajona reprezentują podczas XVI Ostrowieckich Spotkań Filmowych takie obrazy, jak "Pilecki" Mirosława Krzyszkowskiego w Marcinem Kwaśnym w roli tytułowej, "Chemia" Bartosza Prokopowicza nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach i pokazywane przedpremierowo "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego, które Agnieszce Grochowskiej przyniosło Złote Lwy za najlepszą rolę pierwszoplanową podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni.

Szczegółowy rozkład projekcji filmowych można znaleźć na stronie internetowej kina "Etiuda" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Chyba największe powodzenie będzie miał "Mały Książę"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, ogólnie 464 miejsca (w tym 129 na balkonach).

Komentarz został ukrytyrozwiń

ile miejsc jest w tej sali kinowej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Panie Dulskie" zawsze górą...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spotkania z ciekawym filmem, faktycznie zapowiadaja się ciekawie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.