Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24612 miejsce

Ostrowieckie talenty dla hospicjum

20 kwietnia o godzinie 16.30 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się koncert "Zdążyć z miłością", podczas którego wystąpi utalentowana wokalnie młodzież z tego miasta.

Hospicjum w Ostrowcu Świętokrzyskim (stan na styczeń 2010 r.) / Fot. Krzysztof KrzakDochód z koncertu zostanie przeznaczony na kontynuację budowy ostrowieckiego hospicjum. Idea jego utworzenia w Ostrowcu Świętokrzyskim zrodziła się w 2005 roku podczas mszy w przeddzień pogrzebu Papieża Jana Pawła II. To wówczas zadecydowano, że w starym szpitalu przy ulicy Focha powstanie Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II. Ma to być hospicjum stacjonarne : terminalne, pobytu dziennego, domowe oraz centrum wolontariatu wraz z poradniami psychologicznymi i terapeutycznymi. Ma ono służyć wszystkim ludziom: wierzącym i niewierzącym, nie tylko z miasta, powiatu ostrowieckiego. "Dobrą duszą" tego przedsięwzięcia jest od początku ksiądz Paweł Anioł z parafii św. Michała Archanioła. Skupia on wokół siebie sporą grupę osób zaangażowanych w jak najszybsze ukończenie budowy i otwarcie hospicjum w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na jego zaproszenie dwukrotnie śpiewała Eleni, a podczas jej koncertów można było złożyć dobrowolny datek na ten szczytny cel.

W koncercie "Zdążyć z miłością" zaśpiewa m.in. Paulina Kaczor. / Fot. Krzysztof KrzakPodobnie będzie podczas sobotniego koncertu "Zdążyć z miłością", podczas którego wystąpią: Paulina Kaczor, Ines Rożek, Weronika Zieleń, Anna Loranty, Angelika Salus, Patrycja Śmigała, Kinga Taćkiewicz, Magdalena Obcowska, Dominika Bugajska, Iza Mazur, Monika Zdonek i Jakub Węgłowski. Nad całością koncertu czuwać będzie Ryszard Góra, nauczyciel muzyki i opiekun artystycznie utalentowanych młodych ludzi.

Współorganizatorami tego charytatywnego koncertu są: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Bursa Szkolna, BWA, LO nr I im. Staszica i Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cenna inicjatywa. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze że Pan o tym napisał. Więcej takich inicjatyw! Brawo i 5 za artykuł ! Pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie inicjatywy zawsze zasługują na wsparcie w każdej, również medialnej formie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.