Facebook Google+ Twitter

Ostrożnie przy zakupach na plaży

Niemal na połowie europejskich plaż sprzedawane są różne przedmioty do zabawy w wodzie, które są niebezpieczne lub potencjalnie szkodliwe dla zdrowia.

Niemal na połowie europejskich plaż sprzedawane są różne przedmioty do zabawy w wodzie, które są niebezpieczne lub potencjalnie szkodliwe dla zdrowia. Wykazał to Związek Kontroli Technicznej Nadrenii (TÜV Rheinland). Eksperci zakupili różne przedmioty do zabawy w wodzie na plażach Francji, Włoch i Holandii. Ceny tych towarów mieściły się w przedziale od sześćdziesięciu dziewięciu centów do około dwudziestu euro. Z osiemdziesięciu ośmiu przebadanych produktów wadliwych było czterdzieści trzy. Te towary nie wypełniały wymogów podstawowych norm bezpieczeństwa i nie posiadały obowiązujących oznakowań.

"Kto pod wpływem urlopowego nastroju na plaży kupi materac lub inne nadmuchiwane przedmioty do zabawy w wodzie, otrzyma nie tylko zły jakościowo towar, ale związane z nim zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dotyczy to dzieci - ostrzega Friedrich Hecker, przewodniczący Związku Kontroli Technicznej Nadrenii.

W dwudziestu dziewięciu produktach stwierdzono duże ilości szkodliwych ftalanów - plastyfikatorów. Podejrzewa się je o wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej ludzi oraz działanie rakotwórcze. Podczas badania mechaniki produktów, okazało się że trzy towary posiadały zawory z tworzywa sztucznego oraz inne małe części, które małe dzieci
mogą oderwać i połknąć. W takich przypadkach powstaje bezpośrednie niebezpieczeństwo uduszenia naszych pociech.

Poza tym, kupujący towary do testowania znaleźli w ofercie sprzedawców na plaży foteliki do wody dla małych dzieci, które mają niedopuszczalną w krajach Unii Europejskiej formę. Takie produkty są niebezpieczne, ponieważ mamią rodziców bezpieczeństwem, którego nie ma" - wyjaśnił Hecker. Istnieje niebezpieczeństwo, że dzieci od razu wywracają się do wody, ponieważ siedzenie jest zbyt wysoko osadzone. Najlepiej różne przedmioty do nadmuchiwania do zabawy w wodzie kupować w sklepach specjalistycznych. Ponadto klienci powinni zwrócić uwagę na znak jakości.

źródło: www.de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.