Facebook Google+ Twitter

Ostrzejsze kary dla osób sprzedających alkohol nieletnim

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-01 18:19

Sierpień jest w Polsce obchodzony jako miesiąc trzeźwości. Przy tej okazji LPR proponuje, by sprzedaż alkoholu nieletnim była traktowana jako przestępstwo, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a nie jak wykroczenie.

– Chcemy chronić najmłodszych obywateli przed plagą alkoholizmu. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, aż 76 proc. dzieci w wieku 11-15 lat próbowało już alkoholu – przekonuje Piotr Ślusarczyk, poseł LPR. – Alkoholizm to wzrost przestępczości, wadliwe kształtowanie postaw społecznych, burdy przy okazji imprez sportowych. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że młodzi ludzie są bardziej podatni na uzależnienia – dopowiada Bogusław Sobczak, także z Ligi.

Zgodnie z propozycjami LPR, nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi dotyczyłaby zmiany kwalifikacji czynu w przypadku sprzedaży alkoholu nieletnim. Obecnie taki występek jest traktowany jako wykroczenie. Liga proponuje, by po zmianie ustawy osobie, która sprzeda lub poda alkohol nieletniemu, groziło pozbawienie wolności lub ograniczenie wolności do lat dwóch.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.