Facebook Google+ Twitter

Ostrzeżenie IMGW. Zbliża się huragan Xynthia!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-28 20:29

Huragan Xynthia pojawi się na zachodzie Polski już w nocy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega. Huragan spustoszył Francję i Niemcy, zabił kilkadziesiąt osób.

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który może wystąpić w najbliższych godzinach w województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim i opolskim. Porywy wiatru mogą powodować uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i drzew oraz utrudnienia komunikacyjne.

Skutki huraganu Xynthia w Niemczech. Auta zniszczone przez padające drzewa przed Wildparkstadium w Karlsruhe. / Fot. EPA/ULI DECK- W województwach zachodnich i północnozachodnich wiatr będzie osiągał w porywach nawet 80 kilometrów na godzinę - powiedziała IAR dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Maria Baliniowska. Na wschodzie ma wiać z prędkością do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Wysoko w Tatrach - nawet do stu kilometrów na godzinę, a w Sudetach - stu trzydziestu.

Dziś silny i porywisty wiatr będzie wiał w całym kraju, osiągnie prędkość osiemdziesięciu kilometrów na godzinę, w górach nawet o pięćdziesiąt kilometrów na godzinę więcej.
Jutro w nocy wiatr osłabnie, porywy - największe na północy, do siedemdziesięciu kilometrów na godzinę. We wtorek silny i porywisty wiatr utrzyma się na środkowym wybrzeżu i Warmii i Mazurach, ale porywy będą już słabsze, do sześćdziesięciu kilometrów na godzinę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Właśnie czytałem o tym, robi się nie wesoło. Bywały większe sztormy i nawałnice, zawsze jest obawa że jeżeli Bałtyk dostanie "cofkę" to może podtopić Gdańską starówkę. Mieszkam blisko zatoki Gdańskiej i czasami chodziłem na plażę w czasie sztormów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubuscy strażacy nocą interweniowali 17 razy - http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100301/POWIAT/127026285 Nadal wieje silny wiatr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.