Facebook Google+ Twitter

Oświadczenie Biura Zarządu Okręgowego PiS w Zielonej Górze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-30 16:09

W dniu 11 marca 2012 r. na portalu wiadomosci24.pl ukazał się artykuł red. Zbigniewa Jelinka, w którym pojawiły się liczne kłamliwe informacje i konfabulacje, które wymagają zdecydowanego sprostowania. Mowa przede wszystkim o tym fragmencie tekstu:

Młodzi więc się buntują. W zielonogórskich strukturach młodzieżówki doszło do rokoszu. Tydzień temu wyrzucony został z piedestału Arkadiusz Tybura. Na tron młodzieżowcy, ku zaskoczeniu „warszawki” desygnowali Grzegorza Maćkowiaka. To ulubieniec posła Asta. - To tylko formalność, aby ta nominacja została służbowo zatwierdzona – ucina wszelkie spekulacje Ast. […]

- Wywindowanie Maćkowiaka to sygnał, że młodzi zaczynają mieć dość religii katastrofy smoleńskiej - ocenia jednak dla W24 Tomasz Czura z Kożuchowa, który w swoim młodym życiu przeszedł przez wszystkie tu działające partie: PSL, KO, UW, SdRP, SLD, PO. - Chcą działać i mieć wpływ na bieżące sprawy kraju – górnolotnie mówi za młodzieżówkę. - Nie godzą się na układanki z klocków i zakładaniu im kagańca.

1) Nie jest prawdą jakoby wśród młodych działaczy PiS w Zielonej Górze doszło do buntu, czy jak ujął to red. Jelinek „do rokoszu”. Informacja, że „wyrzucony został z piedestału Arkadiusz Tybura” jest kłamstwem, gdyż P. Arkadiusz Tybura z dniem 3 stycznia 2012 r. ukończył 29 lat i zgodnie ze Statutem Prawa i Sprawiedliwości, a także Regulaminem Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości z tej racji przestał być członkiem Forum Młodych PiS (Roz.XI, art.38, ust.2 statutu PiS, a także Roz.II,§10 ust.1 pkt.7 Regulaminu FM PiS ). Dodajmy, że Arkadiusz Tybura w dniu 5 marca 2012 r. został pełnomocnikiem II komitetu miejskiego PiS w Zielonej Górze.

2) Nieprawdą jest informacja, że „na tron młodzieżowcy, ku zaskoczeniu „warszawki” desygnowali Grzegorza Maćkowiaka”. Pozostawiając na boku nieelegancką retorykę red. Jelinka („tron młodzieżowcy”, ”warszawka” itp.) wymaga wyjaśnić, że to właśnie Arkadiusz Tybura zaproponował Pełnomocnikowi Okręgowemu Markowi Astowi kandydaturę Grzegorza Maćkowiaka gdyż o tym, kto stoi na czele Forum Młodych w danym regionie decyduje Zarząd Okręgowy na wniosek Prezesa Zarządu Okręgowego (Roz. III, § 12 Regulaminu FM PiS), a władze partii w Warszawie nie mają na tę decyzję żadnego wpływu.

3) Pan „redaktor” Jelinek w poszukiwaniu wiarygodnych informacji nie zadał sobie trudu sprawdzenia tych „rewelacji” u źródła tzn. nie kontaktował się z Arkadiuszem Tybura, Grzegorzem Maćkowiakiem ani z żadnym innym członkiem Forum Młodych PiS Lubuskie za to chętnie szukał informacji od niejakiego P. Tomasza Czury, którego nikt z nas nie zna.
Co więcej, był działaczem wielu innych organizacji politycznych, co stawia pod dużym znakiem zapytania wiarygodność osoby wygłaszającej tezy jakoby „wywindowanie Maćkowiaka to sygnał, że młodzi zaczynają mieć dość religii katastrofy smoleńskiej”.


Członkowie Forum Młodych PiS Lubuskie

Rozpoczynają się wybory na szefów regionów w PiS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.