Facebook Google+ Twitter

Oświadczenie Kurii w związku z przeniesieniem krzyża

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-16 11:15

Archidiecezja Warszawska opublikowała oświadczenie w związku z dzisiejszym przeniesieniem Krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kaplicy Prezydenckiej. Publikujemy jego treść.

 / Fot. PAPW związku z dzisiejszym przeniesieniem Krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kaplicy Prezydenckiej i z pytaniami stawianymi w związku z tym faktem, Kuria Metropolitalna Warszawska oświadcza:

1. Przeniesienie Krzyża do Kaplicy Prezydenckiej ma swoje odniesienie do komunikatu z Sesji Rady Biskupów Diecezjalnych ogłoszonego na Jasnej Górze w dniu 25.08.2010 r. i stanowi realizację zasugerowanego przez Biskupów rozwiązania, aby oddzielić sprawę samego Krzyża od postulatu upamiętnienia Ofiar katastrofy smoleńskiej.

2. Stanowisko Rady Biskupów Diecezjalnych przypomniał Arcybiskup Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski podczas Mszy Świętej, sprawowanej 12 września br. przy tamie we Włocławku - miejscu upamiętniającym męczeńską śmierć bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Arcybiskup K. Nycz zaapelował " aby nie dokonywało się w publicznym miejscu Warszawy zgorszenie wokół Chrystusowego Krzyża".

3. Dokonane dziś przeniesienie Krzyża do Kaplicy Pałacu Prezydenckiego stanowi realizację porozumienia zawartego w dniu 21 lipca br. Krzyż, który miał uczestniczyć w pielgrzymce akademickiej na Jasną Górę i znaleźć swoje miejsce w kościele św. Anny w Warszawie, w obecnej sytuacji nawiedzi Kaplicę Prezydencką oraz miejsce katastrofy smoleńskiej, aby ostatecznie stanąć w Kaplicy Loretańskiej kościoła św. Anny. Obecność Krzyża w tych tak ważnych miejscach ma swoje głębokie uzasadnienie i istotną wymowę.

Ks. Rafał Markowski
Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Panie Łukaszu
Dobrem jest Bóg, złem szatan który miesza w umysłach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.09.2010 18:41

TV Trwam uważa, że Masoni kontaktując się z demonami i szatanem kontrolują ludzkie umysły, np. poprzez TVN24. Pan też tak uważa, panie Jerzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystian Jamróz

"Sekta pewnie zbija już nowy krzyż "- a szatan chowa GO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.09.2010 17:18

Spokojne i wyważone oświadczenie Kurii. Obawiam się, że "obrońcy" nie odpuszczą, bo pamiętamy, że krzyż stał się narzędziem szantażu, a prezes prowokował: ma powstać pomnik i to bezwarunkowo na placu przed pałacem. Nie chcę być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że zacznie powstawać cała droga krzyżowa.
Władza musi działać zdecydowanie i stanowczo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie krzyż pod dobrą osłoną, nie pada na niego deszcz i wichry mu nie straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Edmund Gończ
  • Edmund Gończ
  • 16.09.2010 15:16

Dlaczego wszyscy co maja cos do powiedzenia w stolicy chowali glowy w piasek. To co ze Prezst skomlal i krzyczal jego slowa to czysta hipokryzja. Gdyby byla walka na noze to moze by sie ziścil jego sen. Lech powiedzial kiedys jeszcze Kaczynskich nie znacie co Oni mogą. Okazuje sie ze ta tragegia Narodowa najbardziej przejmuje mnie bo jestem daleko i nie mam udzialu w sondazach ani innych dywagacjach a takich sa miliony. Wspólczujemy Wszystkim alee nie nawolujemy do wojny .to powinno zostac napietnowane albo ukarane. I to bardzo srogo tak aby ni,t nie plul na prezydenta ani na Premiera ani na Nikogo. Argumenty owszem ale nie obluda i dwulicowosc i hipokryzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy w Polsce nie ma przepisów o nielegalności zgromadzeń? I konsekwencji, które ponieść mogą osoby łamiace ten przepis? Spisywać, karać, wiara im zmięknie (mówię o krzyżowcach z Krakowskiego Przedmieścia).

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie Krystianie, już w południe jakaś kobiecina krzyczała do kamery, że i tak mają trzy inne :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sekta pewnie zbija już nowy krzyż ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

NARESZCIE!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.