Facebook Google+ Twitter

Oświadczenie MSZ w sprawie wydarzeń na Białorusi

"Z całą mocą potępiamy przemoc na ulicach Mińska po wyborach prezydenckich na Białorusi, a zwłaszcza masowe pobicia i zatrzymania czołowych opozycjonistów, wśród nich kandydatów na prezydenta." - pisze na swoich stronach MSZ.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek potwierdziła przewidziane na dzisiaj spotkanie Prezydenta Bronisława Komorowskiego z Radosławem Sikorskim - podaje Wprost. Prezydent z ministrem spraw zagranicznych mają rozmawiać o sytuacji na Białorusi.

Wczoraj na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych ukazało się wspólne oświadczenie Ministrów Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego i Guido Westerwelle w sprawie wydarzeń na Białorusi

W oświadczeniu czytamy: "Z całą mocą potępiamy przemoc na ulicach Mińska po wyborach prezydenckich na Białorusi, a zwłaszcza masowe pobicia i zatrzymania czołowych opozycjonistów, wśród nich kandydatów na prezydenta. Służby porządkowe w Mińsku złamały przysługujące obywatelom prawa do wolności wypowiedzi i wolności zgromadzeń, które stanowią nieodłączny element demokracji. Wzywamy władze białoruskie do natychmiastowego uwolnienia aresztowanych i podjęcia dialogu z opozycją."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.