Facebook Google+ Twitter

Oświadczenie wojewody podlaskiego

Dziś, w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział wojewoda podlaski, marszałek województwa podlaskiego, parlamentarzyści. Zostało wydane następujące oświadczenie:

"Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której śmierć ponieśli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Wicemarszałek Sejmu RP Krzysztof Putra, Biskup Miron - Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego, a także kilkadziesiąt innych osób - wśród nich członkowie najwyższych władz państwowych i przedstawiciele najważniejszych polskich instytucji.

Jest to katastrofa bez precedensu w polskiej historii. Naszym obowiązkiem jest pochylenie głów i oddanie hołdu pamięci ofiar. Apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa podlaskiego o uszanowanie tej ogromnej tragedii. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinom i bliskim osób, które zginęły pod Smoleńskiem. Jesteśmy przekonani, że w tych chwilach wszyscy ludzie dobrej woli łączą się w żałobie".

Parlamentarzyści Ziemi Podlaskiej

Wojewoda Podlaski

Marszałek Województwa Podlaskiego

Prezydent Miasta Białegostoku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.