Facebook Google+ Twitter

Oświadczenie Zarządu Głównego SDP

Po 1989 roku jest w modzie przemoc wobec dziennikarzy ośmielających pisać i głośno mówić o nieprawidłowościach. Niestety dość często bierność instytucji, których zadaniem jest przestrzeganie Konstytucyjnych praw wolności słowa.

Logo Stow. Dziennikarzy Polskich / Fot. Scan Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich jako jedna z niewielu organizacji dziennikarskich porusza i słusznie nagłaśnia ataki na dziennikarzy przy bierności wymiaru ścigania i wymiaru sprawiedliwości.
Przekazuje:

Oświadczenie Zarządu Głównego SDP w sprawie zabójstwa Łukasza Masiaka

Zginął pobity Łukasz Masiak, ceniony i odważny dziennikarz lokalnego portalu „Nasza@Mława”. Zarząd Główny SDP zaniepokojony jest w najwyższym stopniu sytuacją, w której zdecydowaną reakcję organów ścigania wywołuje dopiero zabójstwo dziennikarza, jak stało się ostatnio w Mławie. Portal, niemal samodzielnie przez niego prowadzony, wypełniał ważną rolę kontroli środowisk władzy lokalnej. Masiak od dawna otrzymywał po swoich tekstach pogróżki, został także już raz pobity, pół roku temu otrzymał pocztą nekrolog. Zgłaszał te fakty policji i prokuraturze, jednakże instytucje te nie kojarzyły ataków z jego pracą.

Sytuacja, w której prokuratura i policja nie są w stanie przeprowadzić skutecznego śledztwa, ponieważ nie kojarzą realnego zagrożenia osoby publicznej z jej publikacjami odkrywającymi prawdę, jest kolejnym przygnębiającym świadectwem kryzysu państwa polskiego. Nie wolno tolerować podobnych zaniechań w przypadku kolejnych dziennikarzy, poddawanych presji pogróżek. Organy ścigania powinny nie tylko przeprowadzać śledztwa, ale zapewniać ochronę życia i zdrowia ludzi, narażających je dla interesu publicznego.

Zarząd Główny SDP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Łatwo przeoczyć powyższy art. Dział "Media" nie jest chyba zbyt popularny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.