Facebook Google+ Twitter

Oświadczyny po irlandzku - lutowa premiera w kinach

W amerykańsko-irlandzkiej komedii romantycznej w rolach głównych występują Amy Adams (Anna) i Matthew Goode (Declan). Szczególna para aktorów, których czas jakby jeszcze nie nadszedł. A może ten film to zmieni?

Plakat / Fot. Materiały promocyjneKariera uroczej Amy Adams rozwija się niespiesznie i niejako na drugim planie. Dużym wyróżnieniem dla aktorki były nominacje do Oskara (Wątpliwość, 2009 i Świetlik, 2005) oraz do nagrody Złoty Glob (Wątpliwość, 2009 i Zaczarowana, 2008). Angielskiego aktora mogli poznać widzowie filmów "Wszystko gra" Woody'ego Allena, "Kopia mistrza" Agnieszki Holland czy "Powrót do Brideshead" Juliana Jarrolda.

Dla komediowych i romantycznych walorów najnowszego filmu Ananda Tuckera jest to para wyśmienicie dobrana. ONA, młoda i ambitna Amerykanka z Bostonu, która chce perfekcyjnie ułożyć swoje życie i mieć wszystko pod kontrolą. Jej marzenia psuje nieco chłopak Jeremy (Adam Scott), który zamiast oczekiwanego pierścionka zaręczynowego wręcza jej parę kolczyków i wyjeżdża na zjazd kardiologów do Dublina.

Rozczarowana dziewczyna postanawia przyspieszyć bieg wydarzeń i oświadczyć się swojemu wybrankowi. Dokładnie 29 lutego. Jest to dzień szczególny, w którym zgodnie ze starym irlandzkim zwyczajem oświadcza się kobieta, a mężczyzna musi powiedzieć TAK. Plan rozpoczętej podróży krzyżuje pogoda i zamiast w Dublinie samolot ląduje w porcie awaryjnym. Niecierpliwa Anna, lekko odziana, w bucikach na super wysokich obcasach rusza na poszukiwanie innego środka lokomocji, ciągnąc za sobą elegancką walizkę.

ON - nieprzystępny ale i fascynujący jak irlandzki krajobraz, młody barman, na którym nie robi wrażenia ani amerykańskie pochodzenie, ani determinacja Anny w dotarciu do Dublina. Wyczuwa się w nim jakąś zadrę z przeszłości, która rzutuje na jego wyniosłe ,a niekiedy nawet złośliwe zachowanie wobec obcej kobiety. Declan nie jest ani zbyt gościnny, ani przesadnie chętny do pomocy. On wie, jaki powinien być prawdziwy facet, ale zachowuje się, jakby nigdy nie miał okazji teorii zamienić w praktykę, a Anna w swoim mundurku kobiety pewnej siebie i samodzielnej, wcale mu tego nie ułatwia. Ostatecznie godzi się na zaproponowane 500 Euro (w tle czekają wierzyciele) i zabiera dziewczynę swoim wysłużonym Renault Classic do Dublina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.