Facebook Google+ Twitter

Oświatowe remonty

Wakacyjna laba już prawie na półmetku. W większości szkół podstawowych i gimnazjów, administratorzy wykorzystują ten czas na kosmetyczne remonty i naprawy w placówkach.

W trakcie przerwy wakacyjnej pomalowaliśmy część pomieszczeń dydaktycznych – mówi Krystyna Hanc, dyrektorka PG nr 2 w Szydłowcu. / Fot. Przemysław KorycińskiRemonty przeprowadzają zazwyczaj pracownicy szkół. Pieniądze na materiały pochodzą z budżetów placówek. Tak jest np. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Szydłowcu: - Pomalowaliśmy salę gimnastyczną, na ścianach w kilku miejscach zrobiły się zacieki, bo wcześniej przeciekała na zewnątrz rynna. Odświeżyliśmy kilka sal lekcyjnych, korytarz, pomieszczenie na ksero. Remonty przeprowadzali pracownicy szkoły – powiedziała Krystyna Hanc, dyrektorka szkoły.

Wakacyjna praca nie ominęła i nadal nie omija ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Oprócz malowania pomieszczeń, pracownicy naprawiają i malują ławki wokół budynku. Jednak najważniejszą częścią remontu w te wakacje będzie zakup i zainstalowanie nowego wymiennika wody centralnego ogrzewania: - Burmistrz zaoferował nam pomoc ze strony pracowników wodociągów, którzy mają zająć się wymianą zakupionego urządzenia– powiedziała TYGODNIKOWI Grażyna Król, wicedyrektorka szkoły. W szkole pomalowano także pomieszczenia kuchenne, jadalnię. – Poza tym uzupełniamy na bieżąco pewne braki po całym roku, np. doklejamy płytki PCV – dodała wicedyrektorka.

Kosmetyka wakacyjna nie ominęła także innych szkół w powiecie. W Publicznym Gimnazjum w Jastrzębiu nowe farby pokryły pomieszczenia łazienek, sal dydaktycznych, gabinet dyrekcji:
- Farby zakupiła szkoła, natomiast malowaniem zajmują się pracownicy interwencyjni zatrudnieni przez gminę – mówiła Małgorzata Rokosz z jastrzębskiego UG.

W Publicznym Gimnazjum w Chlewiskach trwa remont kuchni i malowanie sal dydaktycznych. Podobnie w PG w Mirowie: - Malowanie ścian obejmuje korytarze, sale lekcyjne oraz pokój nauczycielski. Poprawiany jest także chodnik wokół budynku szkoły. Wakacyjnymi remontami zajmują się stażyści, którzy zgłosili chęć pomocy, oraz pracownicy interwencyjni z Urzędu Gminy – powiedziała Marzanna Błach, dyrektorka szkoły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.