Facebook Google+ Twitter

Oświęcim walczy z wielką wodą

Pogarsza się sytuacja powodziowa w powiecie oświęcimskim w Zachodniej Małopolsce. Państwowe Muzeum Auschwitz zamknięte dla zwiedzających, a muzealnicy zabezpieczają zbiory i budynki byłego obozu przed falą powodziową.

Na terenie powiatu oświęcimskiego stany alarmowe zostały przekroczone na rzekach: Skawie w Zatorze, Sole w Oświęcimiu oraz Wiśle w Brzeszczach. Lokalne potoki podtopiły gospodarstwa w miejscowościach należących do gmin: Przeciszów, Osiek, Oświęcim.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w gminie Brzeszcze. Burmistrz Gminy Brzeszcze zarządził ewakuację mieszkańców ul. Trzciniec w Jawiszowicach i ul. Kolonia w Wilczkowicach.

Na terenie powiatu nieprzejezdne są drogi: wojewódzka 933 w Brzeszczach między Brzeszczami a Jawiszowicami, w Rudzach relacji Zator - Wadowice, droga od kanału na rzece Wiśle w miejscowości Dwory (gmina Oświęcim) do mostu w miejscowości Las (gmina Przeciszów). Zamknięte zostały mosty: na Grodzisku (gmina Zator) na Skawie oraz na Sole w Bielanach w kierunku na Brzeszcze. Po godz. 17.00 zostały zamknięte mosty na Sole w Kętach-Podlesiu oraz w Łękach (gmina Kęty).

Starosta oświęcimski Józef Kała apeluje do mieszkańców, by ograniczyli wyjazdy poza miejsce zamieszkania oraz zwracali szczególną uwagę na kupowane w sklepach produkty, gdyż istnieje zagrożenie, że mogą one pochodzić z zalanych hurtowni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety, życie ... :( ale mam nadzieję, że nie będzie to powtórka z 1997 r.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wprawdzie Polskę omijają klęski pożarów, trzęsienia ziemi, wulkaniczne erupcje, to żywioł wody
nas nie oszczędza. Koszty są ogromne; straty w ludziach, dobytku, infrastrukturze...
Moniko, za aktualności *5 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.