Facebook Google+ Twitter

Oszczędnością i pracą Polacy się wzbogacą

Stoimy u progu złotej polskiej dekady. Do 2020 roku mamy szansę osiągnąć poziom życia porównywalny z zachodnią Europą. Co zrobić aby nie zmarnować tej okazji? Zmiany każdy musi zacząć od siebie. Następnie należy oczekiwać zmian w państwie.

Wymagajmy od siebie


21 lat temu dzięki romantycznemu ruchowi Solidarności, Polska stała się demokratycznym krajem. Wszyscy Polacy otrzymali ogromny przywilej wolności. Powinniśmy dobrze wykorzystać tą ogromną szansę. Bądźmy ludźmi, którzy będą pracować na sukces swój i Polski, bez wzniosłych haseł. Osiągniemy dzięki temu lepszy poziom życia.

W dzisiejszych czasach powszechna jest postawa konsumpcyjna. Wszechobecna reklama wmawia nam, że być to znaczy mieć. Z jednej strony taka postawa jest motorem postępu - chcemy coś mieć, więc stwarzamy popyt, który firmy zaspokoją - przyczynia się to do wzrostu gospodarczego. Z drugiej strony nadmierny konsumpcjonizm powoduje, że nie posiadamy oszczędności.

Na poziomie poszczególnych ludzi oszczędności dają poczucie bezpieczeństwa. Natomiast, oszczędności w skali całej gospodarki są istotnym źródłem finansowania inwestycji, które są niezbędne do utrzymania wysokiego wzrostu gospodarczego.

Warto być świadomym konsumentem, który nie ulega pokusie okazji, wie czego potrzebuje i racjonalnie gospodaruje pieniędzmi. Dzięki temu będziemy po prostu lepiej spali. W obecnych czasach postęp technologiczny osiągnął niespotykane dotąd tempo. Trzeba się nieustannie dokształcać i zaakceptować, że nauka nie kończy się z dniem oficjalnego zakończenia edukacji.

Zainteresujmy się szkoleniami, książkami, czasopismami, blogami. Wybór jest naprawdę ogromny. To się nam opłaci, a rzeczywistość nie będzie nas zaskakiwać.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy artykuł, wbrew pozorom bardzo romantyczny, z romantyzmem na nasze czasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.