Facebook Google+ Twitter

Oszczędzaj paliwo!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-27 14:06

Rozpoczęła się ogólnoeuropejska kampania "oszczędzaj nie tylko paliwo", prowadzona z inicjatywy Komisji Europejskiej. Udział w niej weźmie ponad 40 koncernów paliwowych, w tym sześć w Polsce. Ulotki z informacjami jak oszczędzać paliwo dostępne będą w Polsce na dwóch i pół tysiąca stacji benzynowych.

- Chcąc oszczędzać powinniśmy przestrzegać pewnych zasad m.in. należy usunąć niezbędne rzeczy z bagażnika, jeździć z zamkniętymi szybami, ograniczać stosowanie klimatyzacji oraz prowadzić samochód uważnie i z rozsądną prędkością - wymienia Jacek Wróblewski, dyrektor Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego w rozmowie z Polskim Radiem. Stosując te zasady można zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10 proc.
Jednak głównym celem kampanii jest ochrona środowiska naturalnego, gdyż jeżdżąc oszczędniej emitujemy mniej dwutlenku węgla do atmosfery. - Musimy również pamiętać o tym, że niektóre surowce energetyczne nie są odnawialne, bowiem zbliża się okres wykorzystania paliw konwencjonalnych. To perspektywa najbliższych kilkudziesięciu lat - ostrzega Jacek Wróblewski.
To pierwsza tego typu akcja prowadzona na tak dużą skalę. Kampania jest realizacją zapisów dyrektywy w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii i usług energetycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.