Facebook Google+ Twitter

Oszczędzanie: naucz się, jak to robić- bo wiedzieć się opłaca.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-23 16:03

Mamy aspiracje, marzenia, chcemy żyć na odpowiednim poziomie. Dlatego tak ważna jest umiejętność troski o własne pieniądze.

Według psycholog Marii Rotkiel często nie oszczędzamy, ponieważ poddajemy się wewnętrznym lękom, ograniczeniom, stereotypom i schematom myślowym. Sprawiają one, że przyjmujemy postawę „nie umiem”, „boje się”, „za mało zarabiam”, „oszczędzanie to luksus dla bogatych i wybranych”. Samo myślenie o oszczędzaniu budzi w nas dyskomfort psychiczny, ponieważ uświadamiamy sobie konieczność podejmowania aktywności, którym, jak uważamy, nie umiemy sprostać. Takie przekonania i schematy myślowe nie są konstruktywne i powodują brak działań, który nas ogranicza. A przecież każdy może nauczyć się oszczędzać, niezależnie od tego, ile zarabia, jakie ma plany, marzenia i wydatki. Możemy przekonać się, że oszczędzanie jest czymś łatwym, przyjemnym, że daje nam poczucie bezpieczeństwa i gwarancję spokojnej przyszłości. Dlatego warto pokonać wewnętrzne ograniczenia i zmienić podejście na „ja też mogę” - mogę zdobyć wiedzę, dowiedzieć się jak to robić. Jak oszczędzać, jak inwestować. Obszar związany z finansami jest jednym z ważniejszych w naszym życiu i warto go rozwijać. Świadome zarządzanie swoim budżetem daje ogrom korzyści. Dzięki temu, możemy podejmować korzystne dla nas decyzje i efektywnie dysponować środkami finansowymi, które posiadamy.
Źródłem wiedzy są eksperci, którzy podzielą się z nami zdobytą wiedzą oraz skutecznymi i sprawdzonymi rozwiązaniami.
- W AFORTI™ Finance mówimy o prostych rozwiązaniach finansowych, które nie wymagają przyswojenia ogromu wiedzy i przeczytania tomów fachowej literatury - mówi Klaudiusz Sytek, Prezes Zarządu Aforti Finance S.A. - My nie staramy się pokazać Klientom jak działają rynki kapitałowe, ale jak zarządzać własnym budżetem. Jak skutecznie oszczędzać, a następnie inwestować. Regularnie, systematycznie i planowo. Pokazujemy proste rozwiązania typu programy regularnego oszczędzania. Nasi Klienci otrzymują też stałe i bezpłatne wsparcie profesjonalisty, w postaci Wsparcia Inwestora AFORTI™.
Na szczęście nie przychodzimy na świat z predyspozycją, która skazuje nas na sukces lub porażkę w sferze finansowej. Zbudowanie w sobie pewnych przekonań, konstruktywnych nawyków oraz zdobycie wiedzy wystarczy. Tutaj wszystko zależy od nas. Z łatwością możemy się nauczyć planowania, zarządzania, oszczędzania
i inwestowania.

Aforti Finance S.A.

Aforti Finance S.A. oferuje profesjonalne, indywidualne doradztwo w zakresie efektywnego gromadzenia kapitału, rozpoczynając od promocji oszczędzania przez skuteczne i świadome inwestowanie. Spółka prowadzi działalność m.in. poprzez organizację szkoleń finansowych dla mikroprzedsiębiorców oraz osób fizycznych. Aforti Finance S.A. jest także dystrybutorem najlepszych w danym czasie produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych dostępnych na rynku, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Firma kładzie nacisk na edukację oraz obsługę posprzedażową swoich Klientów w celu maksymalizacji osiąganych zysków finansowych, realizowaną w ramach Wsparcia Inwestora AFORTI™.
Spółka stanowi część Aforti Holding S.A, która jest notowana na Rynku Akcji New Connect Giełdy Papierów Wartościowych.
Więcej informacji na www.afortifinance.pl

Kontakt dla mediów:
Magdalena Podlaska, Pełka PR, tel. 602 790 900, e-mail: magdalena.podlaska@epcreatives.pl
Aleksandra Molędowska, Pełka PR, tel. 662 231 824, e-mail: aleksandra.moledowska@epcreatives.pl
(Aforti Finance)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.