Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27270 miejsce

Oszczepy z Piotrkowa Trybunalskiego pojechały do Pekinu

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-08-11 10:41

Oszczepami, młotami i kulami, z logo niewielkiej rodzinnej firmy w Piotrkowie Trybunalskim, będą w przyszłym tygodniu rzucać lekkoatleci na olimpiadzie w Pekinie.

Igor Janik będzie walczył o medal, rzucając piotrkowskim oszczepem / Fot. "Dziennik Łódzki"Polanik to jedyny polski producent wyczynowego sprzętu lekkoatletycznego, który poleciał na chińskie igrzyska. Oszczepem z Piotrkowa Trybunalskiego rzucać będzie m.in. nasz najlepszy oszczepnik Igor Janik. Młoty z napisem Polanik zabrali ze sobą także czołowi zawodnicy tej dyscypliny: Kamila Skolimowska i Szymon Ziółkowski.

Ile dokładnie sprzętu trafiło z piotrkowskiej hali produkcyjnej na olimpijskie stadiony - nie wie nawet sam producent. - Nie mamy statusu oficjalnego partnera, nasz sprzęt trafił do Chin za pośrednictwem dilerów - wyjaśnia Magdalena Skrzydlewska, specjalista ds. marketingu w piotrkowskiej firmie. - Sami próbujemy od dłuższego czasu zebrać takie informacje, ale to niełatwe, bo eksportujemy sprzęt do ponad 60 krajów świata, a olimpijski komitet organizacyjny nie opublikował jeszcze listy dostawców - dodaje Magdalena Skrzydlewska.

Sprzętem z Piotrkowa Trybunalskiego na pewno będzie rzucał Igor Janik, 25-letni oszczepnik reprezentujący barwy AZS-AWFiS Gdańsk, siódmy zawodnik mistrzostw świata w Osace w 2007 r. i aktualny mistrz Polski. Rywalizację olimpijską w Pekinie Janik rozpocznie 21 sierpnia.

- Trzymamy mocno kciuki i wierzymy, że występ naszego zawodnika będzie powodem do wielkich emocji, nawiązujących do najlepszych czasów polskiego oszczepu. Kibicuje cała nasza załoga - mówi szef firmy Dariusz Szczepanik, który przejął interes po ojcu. Podkreśla, że nie przepuszcza żadnej lekkoatletycznej imprezy.

- Olimpiada jest ucztą dla całej mojej rodziny, ale przed telewizory ściąga także wszystkich innych pracowników, wszyscy wypatrują, jakiego sprzętu używają sportowcy. To skrzywienie zawodowe - śmieje się Dariusz Szczepanik i dodaje: - Jestem akurat z rodziną na urlopie w Chorwacji, ale chcemy zdążyć wrócić do domu na dyscypliny lekkoatletyczne.

Choć nazwa Polanik laikowi niewiele mówi i próżno szukać go na półkach hipermarketów, marka jest rozpoznawana przez lekkoatletów na wszystkich kontynentach. Bez sprzętu powstającego w niewielkiej hali na peryferiach Piotrkowa Trybunalskiego nie odbędzie się dziś żadna poważna impreza sportowa na świecie. Był używany na igrzyskach w Sydney (2000) i Atenach (2004), a także podczas prestiżowego cyklu lekkoatletycznych mityngów Golden League na stadionach w Oslo, Brukseli i Monako.

Sztandarowym produktem z logo Polanik są oszczepy, których spółka produkuje ok. 25 tys. rocznie (jeden kosztuje od 400 do 600 zł), a sprzedawane są do ponad 60 krajów. Głównym rynkiem zbytu jest Unia Europejska, ale jedna trzecia eksportu trafia na inne kontynenty, a tam m.in. do Peru, Kolumbii, Dominikany, Malezji, Singapuru, Korei i Tajwanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

NIEPRAWDZIWY to jest kolego Twój komentarz. Zasada numer jeden: sprawdź dobrze zanim cokolwiek napiszesz, zwłaszcza, gdy walisz w kogoś. W tym wypadku trafiłeś gorzej niż kulą w płot. Ba, strzeliłeś we własną w nogę. Oto dlaczego:
1. Informacja powstała dla Dziennika Łódzkiego, który jak wiadomo ukazuje się w woj. łódzkim. Dla każdego mieszkańca tego województwa Piotrków=Piotrków Trybunalski.
2. W informacji oryginalnej mamy Piotrków Trybunalski, co można łatwo sprawdzić np. zamawiając w usłudze e-gazeta pierwszą stronę wydania B Dziennika Łódzkiego z 11.08, bo w tymże wydaniu regionalnym jest to czołówka jedynki i mowa jest tam o Piotrkowie Trybunalskim.
3. Redaktor łódzki najwyraźniej uznał za oczywiste, że w zasięgu ukazywania się tytułu Piotrków jest jeden w związku z czym amputował słowo, które w jego ocenie nic nie wnosi.
POZDRAWIAM
Autor

Komentarz został ukrytyrozwiń

- no i oczywiście minus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja w newsie jest NIEPRAWDZIWA.
We wsi Piotrków NIE MA firmy o nazwie "Polanik" zajmującej się produkcją sprzętu lekkoatletycznego.
Autor nie pokusił się o napisanie PIOTRKÓW TRYBUNALSKI, uznał (niesłusznie zresztą) iż Piotrków jest jeden. Otóż Panie autorze -ŹLE
Poniżej przedstawiam listę miejscowości zawierających w swojej nazwie słowo PIOTRKÓW (źrodło: mapa.szukacz.pl)

Piotrków-Poduchowny (Piotrków Kujawski)
Piotrków-Kolonia
Piotrków
Piotrków Pierwszy
Piotrków-Poduchowny
Piotrków Borowski
Piotrków II
Piotrków I
Piotrków Kujawski
Piotrków Trybunalski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.