Facebook Google+ Twitter

Oszukali 4,5 tysiąca kierowców oferując fikcyjną usługę

We wtorek, 11 grudnia, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo i oferowanie fikcyjnego sprawdzenia wykroczeń drogowych. Reklamowanej usługi nigdy nie realizowali.

Według śledczych z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu udało się oszukać w ten sposób 4,5 tysiąca kierowców, a wartość oszustwa może sięgać ponad 150 tysięcy złotych. Zatrzymani to 24-letni mieszkaniec Warszawy oraz 25-letni mieszkaniec Wrocławia.

Jak odbywał się ten proceder? Przez swoją stronę internetową oferowali usługę sprawdzenia liczby wykroczeń drogowych. Przed realizacją usługi należało wysłać specjalnego sms-a, którego koszt oscylował w granicach kilkudziesięciu złotych. Zamiast oczekiwanego rezultatu i tajnych zdjęć z fotoradarów, otrzymywali wyłącznie generowane przez specjalny skrypt humorystyczne obrazki. Nic z tego co obiecywała strona nie miało szans realizacji, gdyż takie dane posiadają wyłącznie uprawnione organy. Mimo to wiele osób, wśród których dla wielu prawo jazdy jest "narzędziem pracy" uległo hasłom na stronie.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy, w tym również liczbę osób poszkodowanych . Sprawdzają też inne serwisy prowadzone przez zatrzymanych, czy nie służyły do popełnienia przestępstwa. Ponieważ jak ustalono, zagraniczna firma którą prowadzili dwaj mężczyźni posiadała również inne serwisy.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Decyzją sądu 24-letni mieszkaniec Warszawy trafił na 3 miesiące do aresztu.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.