Facebook Google+ Twitter

Oszukali fundusz na pół miliona

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o narażenie Narodowego Funduszu Zdrowia na stratę blisko pół miliona złotych - poinformował dzisiaj komisarz Grzegorz Sowa z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Od początku września Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie prowadziła śledztwo w sprawie działania na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. O możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomił Prokuraturę Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ. - Zauważyliśmy, że w Piotrkowie gwałtownie wzrosła liczba recept na jeden z leków hormonalnych, które przepisywał tylko jeden lekarz - wyjaśnia Beata Aszkielaniec, rzecznik łódzkiego oddziału Funduszu.

Rezultat miesięcznego śledztwa to zatrzymanie w poniedziałek trzech mieszkańców Piotrkowa i mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania. Do policyjnego aresztu trafili 41-letni lekarz z drugim stopniem specjalizacji, 40-letni właściciel apteki i jego młodszy o 10 lat pracownik oraz 30-letni "bezdomny". To właśnie on podejrzewany jest o zorganizowanie oszustwa. Porozumiał się bowiem - jak wynika z dotychczasowych ustaleń - zarówno z lekarzem, jak i z właścicielem apteki.

Lekarz wypisywał recepty na drogi lek hormonalny korzystając z dostarczonych mu danych ludzi, którzy nawet nie wiedzieli, że byli u lekarza. Główny podejrzany realizował te recepty w "zaprzyjaźnionej" aptece korzystając ze zniżki. Narodowy Fundusz Zdrowia płacił natomiast aptece pełną cenę. - W ten sposób straciliśmy 470 tysięcy złotych, które muszą do Funduszu wrócić - mówi Aszkielaniec.

Dzisiaj wczesnym popołudniem czterej mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury. - Trwają czynności z zatrzymanymi i jeszcze dzisiaj zapadną decyzje w sprawie zarzutów, jakie zostaną im przedstawione oraz zastosowania środków zapobiegawczych - informuje Witold Błaszczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.