Facebook Google+ Twitter

Oszuści atakują klientów Banku Zachodniego WBK

Kolejnym bankiem, który stał się obiektem ataków internetowych oszustów jest Bank Zachodni WBK. Bank ostrzega: "Nigdy nie wysyłamy do Naszych klientów podobnych wiadomości!"

Osoby posługujące się kontem internetowym Banku Zachodniego powinny mieć się na baczności. Na swoich skrzynkach mogą oni bowiem znaleźć wiadomość, która na pierwszy rzut oka jest łudząco podobna do tych, jakie bank wysyła np. z informacjami o promocji. Wiadomość, której rzekomym nadawcą jest właśnie BZ WBK mówi o konieczności aktualizacji swojego konta internetowego. Po krótkim wstępie wyjaśniającym powód wysłania wiadomości, oszuści proszą o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.
Po chwili zostajemy przeniesieni na stronę rzekomego logowania do konta.

Niestety, strona ta, choć łudząco podobna do tej oryginalnej, służy wyłącznie jednemu celowi: wyłudzeniu numery karty użytkownika oraz kodu PIN. Bank Zachodni zastrzega: "Nigdy nie wysyłamy podobnych wiadomości do swoich klientów, a już z całą pewnością nigdy nikogo nie prosimy o podanie numeru PIN. Podobne wiadomości na swojej skrzynce należy zignorować i niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Nasz bank".

Podanie przez nieostrożnego użytkownika swoich danych może okazać się bardzo tragiczne w skutkach. Owocem takiego działania może być utrata wszystkich dostępnych na koncie środków. Żaden działający w naszym kraju bank takich praktyk nie prowadzi. Przypominamy o podstawowych w takich przypadkach zasadach ostrożności. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na adres, jaki pojawia się w naszym oknie przeglądarki oraz czy nasze połączenie jest szyfrowane, co jest oznaczone protokołem https:// oraz symbolem zamkniętej kłódki na pasku adresu. Dla zupełnej pewności, po kliknięciu w ten symbol wyświetlić powinny się posiadane certyfikaty. Przypominamy także, aby pod żadnym pozorem nie podawać nikomu haseł, kodów i numerów swoich kont. Oszuści tylko na to czekają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Każdy myślący człowiek wie, że to oszustwo... A tych, co dali się nabrać, żal mi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko idioci daja sie na to nabrac!!! Ja tez takiego dostalem hahaha Ludzie, troche logiki - po co bankowi wasze piny i loginy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dostalem dzis 4 takie maile

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja od rana nie mogę w ogóle się zalogować - 3 razy już byłem w banku po nowy kod pin bo mi ciągle blokują

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem, bo gdzieś o 8 już w pracy maila dostałem z rzekomo BZ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie miałem o tym napisać:) Ale za, że szybszy jesteś daje plusa

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.