Facebook Google+ Twitter

Oszuści chętnie łowią w sieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-23 07:16

Policja z roku na rok odnotowuje coraz więcej przestępstw popełnianych za pośrednictwem mediów, w tym Internetu - alarmuje "Rzeczpospolita". Z danych, do których dotarła gazeta wynika, że w 2007 roku wpłynęło około 4 tysięcy zgłoszeń od poszkodowanych, rok później o 200 więcej.

Natomiast w zeszłym roku takich spraw było już około 5700. Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji przyznaje w rozmowie z "Rz", że przestępstwa ze świata realnego coraz częściej przechodzą do wirtualnego. I tłumaczy: - Przybywa ludzi z dostępem do Internetu, a więc i potencjalnych ofiar, które w sieci łowią oszuści.

Wiele osób padło ofiarą tak zwanego oszustwa nigeryjskiego. Polega ono na wciągnięciu ofiary w grę psychologiczną, której fabuła oparta jest na fikcyjnym transferze dużej sumy pieniędzy z jednego z krajów afrykańskich, najczęściej Nigerii. - Ale dziś coraz częściej w grę wchodzi na przykład Wielka Brytania i Hiszpania - mówi Hamelusz. Oszuści, by się uwiarygodnić, tworzą strony internetowe banków, które po tygodniu znikają. Odzyskanie wpłaconych pieniędzy jest praktycznie niemożliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tego co piszesz oszustwa internetowe wzrastają.Oszustów przybywa .Mimo pouczeń ludzie wchodzą w to są oszukani i nic nie poradzimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.