Facebook Google+ Twitter

Oszuści próbują wyłudzić dane od klientów banku Millenium. Uważajcie na wiadomości phishingowe

Firma antywirusowa ESET ostrzega przed falą wiadomości phishingowych, których celem są klienci banku Millenium. Szczególnie narażeni są na nią użytkownicy bankowości internetowej.

 / Fot. PrinceGloria at en.wikipedia [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], from WikimPhishing to typ oszustwa internetowego, które podstępem wyłudza od użytkownika jego dane osobiste. Obejmuje kradzież haseł, numerów kart kredytowych, danych kont bankowych i wielu innych poufnych informacji. Najczęściej wiadomości phishingowe przybierają formę fałszywych powiadomień z banków.

Firma ESET ostrzegła dziś przed falą wiadomości phishingowych, które mają na celu przechwycenie danych niezbędnych do zalogowania się w serwisie Millenet. Pierwsze tego typu wiadomości zostały przechwycone wczoraj.

Treść przechwyconej wiadomości phishingowej sugeruje odbiorcy, że jego dostęp do konta został zablokowany i aby je odblokować wystarczy kliknąć w dołączony do wiadomości link. Jeśli to zrobimy, zostaniemy przeniesieni na stronę, która podszywa się pod serwis Millenet. Jeżeli wypełnimy pola logowania, mogą nas spotkać przykre konsekwencje - czytamy na telix.pl.

Jak się zabezpieczyć?

Jeżeli wiadomość, którą otrzymamy od naszego banku wzbudza jakiekolwiek wątpliwości - nie klikajmy w podane linki i załączniki. Warto także skontaktować się z bankiem i dowiedzieć się, czy faktycznie wysyłał takie wiadomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Od razu zorientowałem się, ze to oszustwo przedwczoraj i wczoraj dostałem ponad 30 tych syfów. Od razu zorientowałem się, że mimo bankowego układy i grafiki to oszustwo i zablokowałem dostęp. Niestety to skutki bezmyślności Ministerstwa Gospodarki RP, które udostępnia dane osób PESEL, NIP itp. każdemu kto poprosi pod byle pretekstem . Mam na to dowody oto przykład bazy danych CEIDG, która dostarcza różnym firmom dane między innymi osób fizycznych, a potem dostaje się ofertę zakupienia takiej bazy dow. firma www.foto-prezenter.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.