Facebook Google+ Twitter

Oszuści wykluczeni z tegorocznego plebiscytu DJ Mag Top 100

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-10-12 09:32

Christopher Lawrence (4 miejsce w roku 2006), DJ Dan (5 miejsce w roku 2006) i The Flash Brothers (43 miejsce w roku 2006) to jak do tej pory najbardziej znani artyści, którzy zostali zdyskwalifikowani z tegorocznej edycji DJ Mag Top 100.

Logo plebiscytu / Fot. djmag.comPowodem tego wykluczenia jest wykryte przez organizatorów oszustwo. Jak się okazało kilkaset głosów poparcia na zdyskwalifikowanych artystów oddanych zostało z tego samego adresu IP. Lawrence i DJ Dan zaprzeczają, że mają z tym coś wspólnego. Skreślenie z listy nie ominęło także izraelskich braci z grupy The Flash Brothers. Z tego samego unikalnego adresu IP zostało oddanych na nich 1300 głosów. Winą obarczają znajomych i rodzinę, którzy według nich, po prostu chcieli zrobić im niespodziankę. W oświadczeniu dla magazynu "DJ Mag" napisali: "Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to zdarzenie, ale całość sprowadza się do czystej głupoty i niedopatrzenia".

Plebiscyt próbował również podbić pewien nieznany Chińczyk DJ Tiesmi. Wynajął programistę, który miał stworzyć algorytm, dzięki któremu można było ominąć zabezpieczenia. W identyczny sposób próbował zdobyć popularność niejaki DJ Yutise. Jak się później okazało był to Tiesmi. Zaprzeczył on wszystkim zarzutom tłumacząc się, że to sprawka jego zagorzałych fanów.

Pierwsza edycja listy 100 najlepszy DJ-ów magazynu "DJ Mag" miała miejsce w 1997 roku, a głosować można było poprzez wysłanie tradycyjnego listu do redakcji. Udział wzięło wtedy ponad 700 osób. Rok później zmieniły się zasady i od tego momentu, raz w roku, fani klubowych dźwięków z całego świata, drogą e-mailową, mogą oddać głos na swojego ulubionego artystę. Formuła obowiązuje do dnia dzisiejszego, ale po ostatnich oszustwach zostanie pewnie zmieniona.

Lista Top 100 to wielkie narzędzie reklamy na arenie międzynarodowej. Uznawana jest przez wielu promotorów za podstawowy wyznacznik popularności. Im lepsza pozycja, tym więcej bookingów i kontraktów. Jednak z roku na rok przybywa przeciwników tej listy - w tym samych muzyków startujących w głosowaniu - którzy uważają ją za mało obiektywną. Przecież i tak pierwsze trzy pozycje zajmą Tiesto, Armin Van Buuren i Paul Van Dyk.

Znany DJ Sander Kleinenberg, który już od dwóch lat udziału w głosowaniu nie bierze, na łamach serwisu Transfuzion powiedział – To najśmieszniejsza rzecz, która kiedykolwiek przebiła się do naszej sceny. Nie zapominajmy, że jedyni ludzie biorący udział w głosowaniu to 19-letni pryszczaci faceci. Na koniec warto przypomnieć, że w latach 2001-2004 ten holenderski muzyk plasował się w pierwszej dwudziestce, co na pewno wpłynęło na rozwój jego kariery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kurza twarz, a ja myślałem że byli na dopingu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.