Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12266 miejsce

Oszust mieszkaniowy ponownie zatrzymany

36-letni Ireneusz G. zamieszczał w internecie ogłoszenia dotyczące wynajmu bądź sprzedaży mieszkań na warszawskim Targówku. Pobierał z góry kaucję, po czym urywał kontakt z potencjalnym klientem.

Cała akcja rozgrywała się przy ul. Malborskiej w Warszawie. Ireneusz G. wystawiał ogłoszenia na popularnych portalach internetowych, gdzie oferował możliwość wynajęcia lub kupna mieszkania. Mężczyzna podając się za właściciela lokalu, bądź wynajmującego jego część, oferował po atrakcyjnych cenach możliwość zamieszkania na warszawskim Targówku. Na miejscu podpisywał umowę z najemcą, pobierając jednocześnie zaliczkę. Gdy nadchodził ustalony czas udostępnienia kwatery Ireneusz G. pod różnymi pretekstami przekładał jego termin. W końcu osoby chętne na wynajem mieszkania na Bródnie, nie mogąc się do niego wprowadzić, ani odzyskać pieniędzy, zaczęły zgłaszać sprawę na policję.

Na dzień dzisiejszy poszkodowanych jest 20 osób, jednak ich liczba prawdopodobnie wzrośnie. Ireneusz G. trafił na 3 miesiące do aresztu z 9 zarzutami oszustwa i usiłowania oszustwa.

Recydywa to dla sądu za mało.
To nie pierwsze matactwo Ireneusza G. Dwa lata temu został zatrzymany usiłując wyłudzić zaliczkę za 6 miesięcy z góry. Sposób działania był identyczny – ogłoszenie w internecie. Groziło mu wtedy do 8 lat więzienia.

Ponownie mężczyzna wpadł w sierpniu tego roku. Oferował wówczas do sprzedaży mieszkanie w licytacji komorniczej. Rzekomo, dzięki swoim dojściom, miał sprzedać lokal znacznie poniżej wartości wywoławczej. Niedoszły nabywca zorientował się jednak i powiadomił policję. Mężczyzna usłyszał wtedy zarzut usiłowania oszustwa, nie został jednak aresztowany, gdyż przyznał się do winy.

Na forach internetowych można znaleźć informacje ostrzegające przed Ireneuszem G. Jednocześnie jego ogłoszenie nadal pozostaje aktywne na portalach mieszkaniowych.

Osoby poszkodowane proszone są o zgłaszanie do wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI - tel. (22) 603-81-19 lub do dyżurnego jednostki - tel. (22) 603-75-55.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.