Facebook Google+ Twitter

Oszustwo to tylko zabawa

Masz dużo spamu w skrzynce mailowej? Być może zawdzięczasz to swoim znajomym.

trzeba w coś wierzyć ;) / Fot. Agatha PozamiataNiedawno dostałam powiadomienie na facebooku. Ktoś oznaczył mnie w swoim poście. Okazało się, że koleżanka wzięła udział w jakimś konkursie i zostałam do niego bezczelnie wmanewrowana, poprzez opcję "oznaczenie". Poprosiłam grzecznie, aby usunęła moje nazwisko, po czym puściłam tę sytuację w niepamięć. W ciągu następnych dni kilku innych znajomych wzięło udział w tym wydarzeniu, więc postanowiłam sprawdzić o co chodzi, co można wygrać, bo być może omija mnie jakaś życiowa szansa. I ręce mi opadły.

Konkurs nazywa się "Wygraj podróż na Ibizę dla 6 osób" i zorganizował go niejaki profil "Warsaw Love", który tytułuje się jako muzyk/zespół. Nie ma żadnych informacji o tematyce fanpage'a, ani innych postów, prócz tych promujących konkurs. Już samo to wydaje się podejrzane. Później zerkamy na pseudo regulamin:

"W podróż wchodzi:
Przelot / Hotel / Wejście do wszystkich klubów / Wyżywienie ALL Inclusive

Jak wygrać podróż w kilku prostych krokach?

1. Dołącz do wydarzenia .

2. Udostępnij je na swojej tablicy .

3. Zaproś min 100 osób do tego wydarzenia ( czym więcej tym lepiej ) .

4. Napisz post na tablicy tego wydarzenia : ,, Chce na Ibizę '' ( Możesz w poście oznaczyć również osoby z którymi chciałbyś / chciałabyś polecieć ) .

5. Polub Nasz Fanpage Warsaw Love :
https://www.facebook.com/warsawloveyou

6. Wyślij Nam wiadomość prywatną i podaj Nam w niej swojego meila ( oraz meila do 5 osob ktore bys ze soba zabral/zabrala ), oraz miasto w którym mieszkasz. Jest to niezbędny podpunkt ponieważ właśnie meilem poinformujemy zwycięzców o wygranej.

Osoby które nie spełnią wszystkich podpunktów nie będą brane pod uwagę przy wybieraniu zwycięzcy.

Do dzieła i powodzenia."

Pomijam szereg błędów językowych. Ale nie dość, że ten regulamin woła o pomstę do nieba, bo nie zawiera wielu istotnych informacji, to jeszcze jest niezgodny z zasadami Facebooka, które brzmią: "Do przeprowadzania promocji nie można wykorzystywać prywatnych osi czasu ani połączeń ze znajomymi (np. niedozwolone jest stosowanie rozwiązań typu „udostępnij na swojej osi czasu, aby wziąć udział w promocji”, „udostępnij na osi czasu znajomego, aby uzyskać dodatkowe udziały w promocji” czy „oznacz znajomych w tym poście, aby wziąć udział w promocji”)."

Ludzi to nie zraża. Ponad 4 tysiące osób wzięło udział w tym wydarzeniu, a 94 tysiące (!!!) jest do niego zaproszonych. Nie przeszkadza im fakt, że robią z siebie pośmiewisko i przekazują swój adres mailowy szemranej stronie. Mogłoby mnie to nie obchodzić, ale załamuje mnie, że jakaś firemka dostanie za darmo 24 tysiące adresów mailowych, a większość z nich jest przekazywana bez wiedzy ich właścicieli. A potem dziwi ich spam w skrzynce...

Oczywiście znalazło się gros bohaterów facebookowych, którzy chcieli uświadamiać innych, jednak takie posty były od razu kasowane przez fanpage "Warsaw Love". Administrator na początku próbował się bronić, ale później poddał się i usuwał niewygodnych użytkowników. Najsmutniejsze jest to, że osoby, które wzięły udział w konkursie, stawały po stronie administratora, mówiąc "Boże, przecież to tylko zabawa!". Nawet jeśli konkurs jest prawdziwy, to apeluję - ludzie, odrobinę ostrożności!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.