Facebook Google+ Twitter

Otech F1 – pierwszy telefon obsługujący 4 karty SIM równocześnie

Producenci telefonów komórkowych nieustannie poszukują nowych rozwiązań technologicznych, by móc je zastosować w swoich pionierskich produktach. Co najmniej kilka razy do roku jesteśmy świadkami premier coraz bardziej wyszukanych modeli.

Funkcje, które posiadają obecnie dostępne telefony przestały już nas dziwić, a my sami rezygnujemy z funkcjonalności na korzyść gadżetów jakie serwują nam producenci. I nie powinno to dziwić nikogo, bo przecież z dobrodziejstw wciąż galopującego postępu technicznego, winniśmy korzystać i korzystamy.

Swój nowy produkt zaprezentowała właśnie firma Otech. Model F1 to pierwszy na świecie aparat telefoniczny współpracujący z czterema kartami sim równocześnie i to chyba jedyna funkcja, która wyróżnia ten telefon. Jego specyfikacja zdaje się być całkiem przeciętna. Otech został wyposażony w klawiaturę Qwerty, oraz 2,4 calowy dotykowy wyświetlacz. Dodatkowo wzbogacono go o: aparat o rozdzielczości 12 MPX, radio, kamerę, Bluetooth, oraz wbudowany odbiornik TV.

Dziwi natomiast brak wsparcia dla technologii UMTS, przez co przesył danych ograniczony jest jedynie do prędkości, jaką umożliwia GPRS. Kolejne zaskoczenie budzi sam wygląd słuchawki, który do złudzenia przypomina produkty amerykańskiej firmy RIM, specjalizującej się w produkcji terminali Blackberry.

Jedynym nowatorskim rozwiązaniem wydają się być zainstalowane 4 gniazda na kartę sim, pozostałe funkcjonalności bowiem znamy z dostępnych już na rynku produktów.

Nie wiadomo jeszcze kiedy telefon będzie dostępny w sprzedaży i ile będzie kosztował. Zagadką pozostają również tak istotne informacje, jak pojemność baterii, czy też waga i rozmiary samego telefonu, który już może budzić kontrowersje nie tylko swoim wyglądem ale i nazwą.

Zdjęcia przedstawiające Otech F1 są dostępne w serwisie SlashGear.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.