156885 miejsce

Otepaeae. Kowalczyk najszybsza w finale pocieszenia

Justyna Kowalczyk wygrała finał "B" podczas biegu sprinterskiego na dystansie 1,2 km techniką klasyczną w estońskim Otepaeae. Polka tym samym została sklasyfikowana na 7. miejscu.

/ Fot. http://d.wiadomosci24.pl/g2/f8/40/89/87141_1232796264_3769_p.jpegZawody wygrała Słowenka Petra Majdić. Na podium stanęły też Finki - Aino Kaisa Saarinen i Virpi Kuitunen. Justyna Kowalczyk uzyskała 17. czas eliminacji. Najszybsza była zdobywczyni Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie - Virpi Kuitunen, do której Pola straciła 8,62 sek. Drugie miejsce, ze stratą 1,82 sek. do Kuitnen, zajęła liderka klasyfikacji generalnej PŚ - Aino Kaisa Saarinen, a trzecia była Lina Andersson ze Szwecji (+ 2,63).

Do półfinału Justyna awansowała z drugiej pozycji w swoim biegu ćwierćfinałowym, który wygrała Szwedka Lina Andersson. Niestety w 1/2 Polka minęła linię mety 5. i nie zdołała awansować do ścisłego finału. W finale "B" Polka była niepokonana, zwyciężając z czasem 3.18,7 min. przed Maiken Caspersen Falla z Norwegii (+ 0,2 sek.) i Anną Olsson ze Szwecji (+ 0,3).

W zawodach brała udział również Paulina Maciuszek. Polka zajęła dopiero 48. miejsce w eliminacjach, tracąc do Virpi Kuitunen aż 26,55 sek. i nie zdołała tym samym awansować do fazy pucharowej zawodów.