Facebook Google+ Twitter

Oto logo Śląskiej Karty Usług Publicznych

W konkursie na logo ŚKUP zwyciężyło logo, na którym widnieje niebiesko-żółty ptak przypominający gołębia. Autorem projektu jest Aleksander Bąk, grafik z Poznania.

logo / Fot. Aleksander BąkDo konkursu ogłoszonego przez KZK GOP na logo Śląskiej Karty Usług Publicznych nadesłano aż 183 prace z Polski i Wielkiej Brytanii. Zwyciężył niebiesko-żółty ptaszek, którego barwy symbolizują herb województwa śląskiego, a jego kształt przypomina gołębia, mającego na Śląsku szczególne znacznie.

"Praca wyróżniła się prostotą, jednoznacznym kolorem i uniwersalnością. Zwróciliśmy szczególnie uwagę na miły i przyjazny charakter znaku" - napisał w uzasadnieniu prof. Bogdan Król z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, jeden z członków jury.

Zwycięzca - Aleksander Bąk z poznania otrzyma główną nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Śląska Karta Usług Publicznych

Śląska karta Usług Publicznych ma służyć wszystkim mieszkańcom regionu. To jeden z pierwszych projektów dotyczących wszystkich miast tworzących metropolię Silesia. Mieszkańcy używający tej karty będą mogli płacić nią za przejazd komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, pociągi), parkowanie, wstęp do muzeów, kin czy na baseny. Dodatkowym plusem korzystania z karty będzie załatwianie urzędowych spaw za pośrednictwem internetu, bowiem na karcie znajdzie się elektroniczny podpis użytkownika.

Według planów pierwsze karty trafią do mieszkańców Śląska w 2012 roku. Wszystkie nadesłane prace na konkurs będzie można podziwiać w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.