Facebook Google+ Twitter

Otoczeni nauką

15 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie ŻYCIE.

 / Fot. .Podczas pikniku będzie można zapoznać się z wieloma dziedzinami nauki takimi, jak: biologia, fizyka, astronomia, chemia, geografia, historia, archeologia, matematyki, robotyka, mechanika. Zarówno dorośli jak i dzieci będą mogli wziąć udział w eksperymentach, pokazach, wykładach, grach i zabawach.
Imprezy tego typu pozwalają rozbudzać ciekawość, nie tylko u najmłodszych, ale też i u dorosłych, bo przecież na naukę nigdy nie jest zbyt późno. Dzięki takim inicjatywom można wspomagać samodzielne poznawanie świata i uczenie się. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej zrozumieć pewne zjawiska i pojęcia mogąc ich doświadczyć, dokładnie obejrzeć, czy dotknąć – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.
Wszystkie instytucje przygotowujące zajęcia dla uczestników dostosowały materiały tak, by zachęcić każdego do eksperymentowania, obserwowania świata i dostrzegania różnych dziedzin nauki w codziennym życiu.
Ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Matematyki chcieliśmy pokazać w jaki sposób Królowa Nauk nas otacza, jak przenika nasze życie na każdym kroku, jak nie tylko się jej uczyć, ale bawić się nią – dodaje Tomczak.
W namiocie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki będzie można wziąć udział w warsztatach origami, zagrać w gry, a także zmierzyć się z matematycznym aerobikiem. Każdy śmiałek zostanie wyposażony w czujnik ruchu połączony z kalkulatorem graficznym Casio. Na kalkulatorze powstanie wykres zależności odległości od czasu. Zadaniem uczestnika będzie takie poruszanie się, aby kalkulator rysował wykres o zadanym kształcie.
Z każdym rokiem impreza gromadzi coraz to większą ilość piknikowiczów, którzy chcą ciekawie spędzić czas, poszerzyć wiedzę oraz przybliżyć naukę dzieciom. Zajęcia podczas tegorocznej edycji będą prowadzone w godz. od 11 do 20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.