Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11486 miejsce

Otwarcie centrum handlowego Port Łódź. Idealnie nie było

W środę o godzinie 10 nastąpiło otwarcie nowego centrum handlowo-usługowego Port Łódź, zlokalizowanego przy ulicy Pabianickiej. Do godziny 20 kompleks odwiedziło kilkaset tysięcy klientów nie tylko z Łodzi, ale także m.in. z Pabianic.

Port Łódź wybudowany został w rekordowym tempie piętnastu miesięcy. Na terenie obiektu trwają jeszcze prace wykończeniowe / Fot. Daniel SiwakW listopadzie 2008 roku symbolicznego aktu rozpoczęcia budowy sklepu IKEA i Portu Łódź oraz zakopania kapsuły z wizytówkami przybyłych gości dokonali wspólnie Stefan Vanoverbeke, Dyrektor Generalny IKEA Retail oraz Tomas Rask, Dyrektor Generalny Inter IKEA Center Polska. Wtedy nikt nie myślał, że rok później szwedzki sklep przyjmie pierwszych klientów.

Z kolei w listopadzie ubiegłego roku patrząc na stan robót na terenie przyszłego centrum handlowego, mało realne wydawało się szybkie otwarcie obiektu. W środę 24 marca wszystko stało się jasne, przy ulicy Pabianickiej zostało otwarte centrum handlowe PORT ŁÓDŹ. Wybudowane w rekordowym czasie - 15 miesięcy, pomimo wyjątkowo ciężkiej zimy.

Część z osób pojawiła się ze względu na atrakcje i promocje, jakie przygotowały sklepy i punkty usługowe znajdujące się na terenie centrum. Upusty jakie można było otrzymać sięgały od 5 do 50 procent. Jedna z kawiarni za zakupy powyżej 50 złotych oferowała kartę VIP, a jeden z operatorów komórkowych dodawał do każdej aktywacji prezent.

Około godziny 7
Z uzyskanych przeze mnie informacji przed wejściem do Portu Łódź zgromadziło się kilkadziesiąt W Porcie Łódź pojawiło się kilkanaście tysięcy klientów nie tylko z Łodzi. / Fot. Daniel Siwakosób. Część z nich będzie robiła zakupy w pierwszym w Łodzi markecie elektronicznym Saturn, a druga część w sklepie RTV Euro AGD. W kosmicznym sklepie największa popularnością cieszyły się laptopy za niecałe 1,5 tys. oraz 40-calowe telewizory LCD za 1,6 tys. złotych.

Wejścia pilnowała ochrona, a z megafonów płynęła informacja o możliwości zakupu tylko jednego artykuły z promocyjnej gazetki. Wielu klientów odeszło z kwitkiem. Po południu ruch w obydwu sklepach był już normalny, chociaż w RTV Euro AGD ochrona nadal wpuszczała po kilka osób na teren sklepu.

Godzina 12
Liczbę klientów odwiedzających Port Łódź można porównać z łączną liczbą jaka odwiedza pozostałe centra handlowe w mieście. Część z osób zatrzymywała się przy głównej scenie zlokalizowanej przy sklepie IKEA. To właśnie tutaj odbywały się konkursy z cennymi nagrodami. Dla najmłodszych przewidziano pierwsze przedstawienie "Morskich opowieści kapitana Guliwera".

Godzina 15
Wchodzę wejściem od ronda w okolicy przystanku przy Długiej. Na trzy napotkane hostessy rozdające ulotki z planem obiektu, żadna nie potrafiła wskazać drogi do punktu, którego poszukiwałem (pralnia Panda, szatnia, salon Orange). Po drodze mijam zamknięty market budowlany Leroy Merlin, gdzie widnieje informacja "wkrótce otwarcie". W punkcie informacyjnym dzięki bardzo uprzejmej pani dowiaduję się, gdzie mogę znaleźć interesujące mnie lokale. Kiedy pytam o szatnię pada odpowiedź. - Niestety, ale nie jest jeszcze czynna. Idąc którąś z alei trafiam na patio Portu Łódź. Choć ta część dopiero będzie zagospodarowywana, kilka osób wypoczywa w słońcu na ławkach.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.03.2010 12:51

.....ja rozumiem relacje gdy otwiera się nowy teatr, kino, jakieś obiekty sportowe czy rekreacyjne....ale robienie relacji z otwarcia sklepu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=DfOma7BVv5A

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.