Facebook Google+ Twitter

Otwarcie Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu

Dzisiaj o godz. 13 otwarto Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu. Jednocześnie likwidacji uległ punkt CIM, który dotychczas obsługiwał miasto Sosnowiec.

Dawny punkt był prowadzony przez Muzeum Miejskie, a obecny przez Urząd Miasta. Nowy CIM mieści się w pasażu podziemnym na Placu 100-lecia. Personel jest kiluosobowy - w miejsce poprzedniego 1-osobowego.

Lokal ma dużą powierzchnię i dość różnorodne wyposażenie, począwszy od stanowiska komputerowego dla klienta, poprzez krzesełka dla interesantów, ekspozycje miejskich pamiątek, a na barku typu bistro skończywszy.

Dzisiejsze otwarcie było uświetnione obecnością lokalnych VIP-ów z prezydentem miasta na czele. Licznie reprezentowane były stacje radiowe i telewizyjne, a także prasa. Ja też tam byłem i sok i herbatę piłem.

Nawiązując do mojego anonsu nowego CIM-u w poprzednim artykule, podtrzymuję zawartą tam satyryczną analogię do filmowego "Misia", o potrzebie i sensie istnienia, którą widzieli tylko proponenci tematu. Na otwarciu dostojnym gościom rozdawano na pamiątkę właśnie pluszowe misie. Coś jest więc na rzeczy.

Powinniśmy bacznie obserwować funkcjonowanie nowego, rozbudowanego lokalowo, sprzętowo i personalnie CIM-u. Zobaczymy, czy jest to inwestycja megalomańska i wykraczająca znacznie ponad rzeczywisty zakres potrzeb, czy wręcz odwrotnie - nadążająca za duchem czasu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.