Facebook Google+ Twitter

Otwarcie nowej hali Warszawskiego Centrum Expo XXI

22 września o godzinie 12 odbyła się oficjalna prezentacja nowej hali wystawniczo-konferencyjnej Expo XXI. Obiekt o powierzchni prawie 4000 m2 został wybudowany u zbiegu ulic Prądzyńskiego i Bema.

Konferencja prasowa / Fot. Piotr KaliszewskiPrace budowlane nad halą rozpoczęły się już w 2008 roku i przebiegały w ekspresowym tempie. Dzięki temu hala będzie gotowa już w październiku na przyjęcie pierwszych gości i stoisk targowych. Kompleks wystawienniczo-konferencyjny Expo może już dzisiaj pomieścić 13 500 osób.

Według Żanety Berus, dyrektora zarządzającego Warszawskim Centrum Expo XXI, nowa hala to połączenie nowoczesnej stylistyki z najnowocześniejszą technologią. Mimo że również tej inwestycji nie ominęły chwilowe trudności finansowe, inwestorzy mogą pochwalić się odnowieniem zniszczonej kapliczki u zbiegu ulic Bema i Prądzyńskiego.

Autorami koncepcji architektonicznej hali są Marek Boretti oraz pracownia projektowa DB Projekt i Kfadrat. Projekt został zgłoszony do konkursu PZITB w kategorii Budowa Roku 2009. Partnerami uroczystości byli: restauracja Belvedere, grupa TSE (oświetlenie).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.