Facebook Google+ Twitter

Otwarcie nowej siedziby punktu Warszawskiej Informacji Turystycznej w PKiN

Współautorzy: Daria Wójcik

8 września odbyło się otwarcie nowego punktu informacji turystycznej znajdującego się w PKiN od strony ul. Emilii Plater.

Punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej w PKiN. / Fot. Iwona Kilar W ostatnich dniach lipca 2010 r. punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej, działający dotąd w hali dworca PKP Warszawa Centralna, został przeniesiony do PKiN. Jest on oznaczony dużym, niebieskim, kwadratowym billboardem z literą "i", bardzo dobrze widocznym z daleka.

Odwiedzającymi punkt w nowym miejscu, podobnie jak w starej lokalizacji, są przede wszystkim turyści, którzy właśnie przybyli do stolicy i potrzebują pierwszych informacji jak odnaleźć się w mieście. Nie brak też stałych gości, jakimi są warszawiacy, poszukujący informacji o tym, co ciekawego dzieje się w stolicy.

Nowy lokal IT ma wydzielone strefy bezpośredniej obsługi przy ladzie oraz część do samodzielnego korzystania z bezpłatnego internetu i materiałów. Obecnie pracuje w nim 6 pracowników, którzy oprócz udzielania informacji w biurze również odpowiadają na maile i telefony.

Biuro IT dysponuje szerokim wachlarzem informacji dotyczących interesujących, wartych odwiedzenia miejsc w stolicy. Dodatkowo jego pracownicy dostarczają wyczerpujących wiadomości kulturalnych z życia Warszawy, ale nie tylko. Punkt dzięki współpracy z innymi centrami informacji turystycznej na Mazowszu może polecić inne warte zwiedzenia miejsca np. w Płocku czy Radomiu.

Barbara Tekieli- dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. / Fot. Daria Wójcik Oprócz samej funkcji informacyjnej IT uczestniczy w organizacji bezpłatnych wycieczek po stolicy. - Staramy się wykorzystywać jakieś specjalne rocznice np. jest to rocznica urodzin i śmierci Chopina - wówczas pokazywaliśmy turystom Warszawę Chopina. Są także inne rocznice np. trzydziestolecie wpisania na listę UNESCO warszawskiej starówki i wtedy zaprosiliśmy Warszawiaków do jej zwiedzania - dowiadujemy się od dyrektor Stołecznego Biura Turystyki, Barbary Tekieli.

Pracownik IT w PKiN Jakub Jastrzębski zapytany o miejsca, które robią największe wrażenie na turystach udziela odpowiedzi - Pałac Kultury, Stare Miasto, Park Ujazdowki, Łazienki, Muzeum Powstania Warszawskiego, z czego szczególnie ostatnie z wymienionych miejsc cieszy się popularnością wśród przyjeżdżających z zagranicy.

IT posiada także bogatą stronę internetową w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej, angielskiej. - Turyści mogą z niej wyczytać, co warto w Warszawie zobaczyć, co przeżyć, gdzie można zjeść, gdzie przenocować. Dodatkowym atutem jest możliwość zaplanowania swojej własnej trasy turystycznej po stolicy - komentuje dyrektor Barbara Tekieli.

Według dyrektor Stołecznego Biura Turystyki - Barbary Tekieli, od początku działalności IT, która pierwotnie mieściła się w hali głównej Dworca Centralnego, w pierwszym miesiącu została ona odwiedzona przez ponad 12 tys. osób, z których blisko 60 proc. stanowili cudzoziemcy. Nam udało się przeprowadzić krótką rozmowę z dwiema studentkami z Wrocławia, które odwiedziły Warszawę po raz pierwszy. - Jesteśmy zadowolone z obsługi, uzyskałyśmy ciekawe informacje dotyczące Warszawy, a także dostałyśmy broszury i mapy stolicy. W najbliższym czasie planujemy odwiedzić Łazienki i Wilanów, a także przekonać się jak wygląda nocne życie w Warszawie.

Turystki szukały również noclegu na cztery dni. Tutaj jednak spotkało je rozczarowanie. Biuro pomimo tego, że oferuje rezerwację miejsc noclegowych w warszawskich hotelach nie zaproponowało dziewczynom konkretnego lokum. Warto by Biuro zastanowiło się również nad lista miejsc gdzie tanio i komfortowo mogą przenocować młodzi ludzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.