Facebook Google+ Twitter

Otwarcie Orlika w Łasinie

Dziś, o godzinie 13.00, odbyło się uroczyste otwarcie Orlika - nowoczesnego boiska sportowego. Orlik to inwestycja w przyszłość. Korzystać z niego mogą nie tylko sportowcy klubu LKS Piast Łasin, ale również wszyscy mieszkańcy Łasina.

Mecz otwarcia na nowym boisku. / Fot. Marzena SuchomskaUroczystości rozpoczęły się od przemówienia burmistrza miasta i gminy Łasin Franciszka Kawskiego, który przywitał przybyłych gości. Burmistrz podkreślił, iż Orlik jest kompleksem sportowym wraz z zapleczem sanitarnym, wybudowanym w ramach rządowo-samorządowego programu „Moje boisko - Orlik 2012”.

Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln złotych. Pieniądze wyłożyło Ministerstwo Sportu i Turystki, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-pomorskiego oraz Urząd Miasta i Gminy w Łasinie.
Burmistrz Franciszek Kawski serdecznie podziękował wymienionym podmiotom za wkład finansowy. Podziękowania trafiły również na ręce przedstawicieli firmy POLCOURT S.A. z Warszawy oraz firmy JIM z Łasina, za zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu sportowego wraz z zapleczem sanitarnym.

Uroczystość otwarcia ubarwiły występy młodzieżowego zespołu 2na1 oraz cheerleaderek z Zespołu Szkół Publicznych w Łasinie. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, obiekt został poświęcony i pobłogosławiony przez proboszcza tutejszej parafii, ks. kanonika Edmunda Tucholskiego. Na koniec został rozegrany mecz otwarcia pomiędzy piłkarzami LKS Piast Łasin. Mecz rozpoczął burmistrz Franciszek Kawski z rzutu karnego.

Orlik w Łasinie jest 89. tego typu otwartym kompleksem sportowym w woj. kujawsko-pomorskim. Do końca 2012 roku ma ich powstać około 250.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.