Facebook Google+ Twitter

Otwarcie przejścia podziemnego przy warszawskim Dworcu Gdańskim opóźni się

Termin otwarcia przejścia podziemnego łączącego okolice Dworca Gdańskiego - metro i perony PKP został przesunięty. Początkowo udostępnienie przejścia miało nastąpić we wrześniu, teraz mówi się o styczniu 2011, wtedy najwcześniej nastąpi otwarcie.

 / Fot. Adamon, GNU Licencja Wolnej DokumentacjiRatusz wiosną zapowiadał, że otwarcie przejścia podziemnego łączącego Żoliborz z dworcem PKP i metrem nastąpi we wrześniu, Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe - główny inwestor budowy, twierdziła, że najbardziej realną datą jest "mniej więcej Boże Narodzenie". Teraz już wiemy, że otwarcie tunelu nastąpi najwcześniej w styczniu. - Na razie nie chcę podawać dokładnego terminu jego otwarcia. Wszystko zależy od tego, kiedy uzyskamy niezbędne pozwolenia - mówi Robert Kuczyński z Centrum Realizacji Inwestycji Polskich Linii Kolejowych.

Mimo że na budowie trwają już tylko prace kosmetyczne - robotnicy sprzątają miejsca, gdzie znajdą się punkty handlowe, straż pożarna wyraziła swoje zastrzeżenia odnośnie inwestycji. - Wciąż nie została ukończona droga pożarowa. Nie ma też przejścia z tunelu do hali Dworca Gdańskiego, gdzie mogliby się ewakuować pasażerowie - mówi Grzegorz Trzeciak z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej.

Jak informuje gazeta.pl droga pożarowa jest już gotowa, niegotowy jest jednak plac, na którym pojazdy mogłyby  / Fot. Albi23, GNU Licencja Wolnej Dokumentacjizawracać. Wykonanie takiego terenu jest ściśle związane z budową zachodniego wiaduktu przy Dworcu Gdańskim. Ostatnim elementem umożliwiającym otwarcie przejścia podziemnego jest pozwolenie na użytkowanie terenu.

Wykończenie przejścia podziemnego jest w zbliżonym standardzie do stacji metra, całość utrzymana w tonacji szarości, posadzka wyłożona granitowymi płytami. Tunel zaprojektowała pracownia AiB, która zaaranżowała, m. in. stację metra Marymont. Niestety wystrój przejścia bardzo kontrastuje ze starą, siermiężną stacją PKP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.