Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12724 miejsce

Otwarcie skoczni w Wiśle-Malince tuż-tuż

Już wkrótce wydarzenie, na które od kilku lat czekali wszyscy fani skoków narciarskich - otwarcie zmodernizowanej skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince. Inauguracyjne zawody na skoczni im. Adama Małysza odbędą się w dniach 26 - 28 września.

 / Fot. Jan Cieslar, malinka.wisla.pl 26 września, na zmodernizowanym obiekcie rozegrane zostaną zawody w kombinacji norweskiej. Dzień później będzie miała miejsce główna uroczystość nadania skoczni imienia Adama Małysza, a po niej rozegrany zostanie konkurs skoków narciarskich. 28 września odbędzie się konkurs drużynowy.

Imprezę uświetnią swoją obecnością czołowi zawodnicy świata. Przewidziano też występy zespołów regionalnych, koncert zespołu Kombii, a także pokaz ogni sztucznych.

Skocznia w Wiśle-Malince ma przede wszystkim służyć naszej kadrze jako niezbędny obiekt treningowy. - Zawodnicy zaoszczędzą czas i siły nie musząc dojeżdżać na skocznie zagraniczne. Liczę, że mając do dyspozycji Zakopane i Wisłę, 80 procent treningów będziemy mogli przeprowadzić w kraju” – powiedział Apoloniusz Tajner.

Nie oznacza to jednak, że jedyną funkcją skoczni w Wiśle będzie szkolenie nowych gwiazd skoków, a Wielka Krokiew zachowa swój dotychczasowy monopol na rozgrywanie międzynarodowych zawodów. Już na przełomie lutego i marca przyszłego roku w Wiśle-Malince odbędą się konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego w skokach i kombinacji norweskiej. Docelowo na skoczni mają odbywać się zawody Pucharu Świata, a także mistrzostwa świata.

Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie malinka.wisla.pl. Bilety do nabycia na stronie kupbilet.pl

Na podstawie PAP i malinka.wisla.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.