Facebook Google+ Twitter

Otwarcie supernowoczesnej biblioteki w Katowicach coraz bliżej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-03 18:21

Już w najbliższym sezonie letnim w stolicy Śląska zostanie otwarta jedna z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka / Fot. Adam SkalskiZ Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, będą mogli skorzystać nie tylko studenci i wykładowcy, ale wszyscy mieszkańcy Katowic. Na początek znajdzie się tutaj 800 tys. książek. Wypożyczać i zwracać je będzie można całodobowo, nawet bez obecności bibliotekarza za pomocą specjalnego automatu.

Gmach przy ul. Bankowej w centrum miasta został ukończony już kilka miesięcy temu. W tej chwili trwa wyposażanie wnętrz. Budynek ma elewację ze specjalnego czerwonego piaskowca i ponad cztery tysiące wąskich okien.

Inwestycja była wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Jej koszt wyniósł ponad 80 mln zł, z czego ponad połowa pochodzi z Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

świetnie, gdyż wszystkie małe osiedlowe biblioteki przestały istnieć. Emeryci- ludzie starsi korzystali z nich często, bo były blisko pod blokiem niemal. A teraz starszy człowiek z laską będzie musiał wyprawić się aż do centrum na ulicę Bankową. Dla młodych nowoczesna biblioteka , to korzyść ogromna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.