Facebook Google+ Twitter

Otwarcie szlaku turystycznego "Morenowe Wzgórza"

W niedzielę, 21 czerwca br., na Pomorzu środkowym otwarto nowy szlak turystyczny pn. "Morenowe Wzgórza". Połączył on gminy Miastko i Trzebielino.

Symbolicznego otwarcia szlaku dokonał m.in. Roman Ramion, burmistrz Miastka. / Fot. Mateusz ZarychtaNowa ścieżka liczy ponad 30 kilometrów długości. Trasa jej wiedzie przez urokliwe tereny obydwu gmin. Pięknych widoków tutaj nie brakuje. Na całej długości trasy zamontowane zostały m.in. tablice z informacjami na temat okolicznej flory i fauny oraz mapki i drogowskazy informujące o prawidłowym przebiegu ścieżki.

Oficjalnego otwarcia trasy dokonano w parku leśnym w Dretyniu. Z tej okazji odbył się festyn. Było m.in. ognisko z kiełbaskami, konkursy oraz dmuchany zamek dla najmłodszych. Promocja ścieżki pieszo-rowerowej połączona została ze 110. imprezą rekreacyjną z "Głosem Pomorza" w plenerze. Udział w niej wzięło około 150 turystów z Miastka, Dretynia, Trzebielina, Słupska oraz z niemieckiego miasta Bad Fallingbostel.

Przymiarki do symbolicznego otwarcia szlaku. / Fot. Mateusz ZarychtaCzas na odpoczynek pod parasolem. / Fot. Mateusz ZarychtaPo wędrówce każdy chętnie smażył sobie kiełbaskę. / Fot. Mateusz ZarychtaWystęp zespołu z Gumieńca. / Fot. Mateusz Zarychta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oby tego typu inicjatyw było coraz więcej w naszym kraju, gdyż one na pewno uatrakcyjniają coraz bardziej tereny, na których są tworzone, przybliżając ludzi do przyrody i docenienia tego, co nasze, polskie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już chyba obsesja, bo w pierwszej chwili przeczytałem -"Moherowe Wzgórza". Brrr, koszmar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.