Facebook Google+ Twitter

Otwarcie wystawy "Harcerskie Kolekcje" w Warszawie

14 października 2012 r. w Domu Kultury Wygoda w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy phm. Jacka Czajki i phm. Tadeusza Mandziaka pod tytułem "Harcerskie Kolekcje".

Inscenizacja jednej z fraszek harcerskich / Fot. B. CiechomskiOtwarcie miało formę trzyczęściowego spektaklu słowno-muzycznego o historii harcerstwa i miejscu w niej poetów. Spektakl prowadzili artyści Elżbieta Czajka i Jerzy Zygmunt Nowak. Rozpoczął się on recytacją wiersza Wszystko co nasze i utworem Płonie ognisko i szumią knieje. Aktorzy Muzycznego Teatru "Paradox" czytali wiersze i śpiewali piosenki instruktorów poetów okresów przedwojennego, okupacji oraz współczesnych. W przerwie pomiędzy częściami inscenizowali fraszki, a grupa harcerzy Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe śpiewała piosenki harcerskie.

Fragment wystawy / Fot. B. CiechomskiWystawa "Harcerskie Kolekcje" przedstawia plakietki środowisk harcerskich z całej Polski, plakietki z życia hufca Praga-Południe, kolekcję metalowych znaczków harcerskich i turystycznych oraz tablice historyczne i proporce szczepu 288 WDHiGZ. Wystawę można oglądać przez miesiąc w Domu Kultury Wygoda przy ul. Koniecpolskiej 14 w Warszawie.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.