Facebook Google+ Twitter

Otwarcie wystawy Patricia Calovini

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-16 15:15

Włoski Instytut Kultury zaprasza na wystawę prac utalentowanej malarki, Patricia Calovini. Jej technika, inspiracje oraz tematyka obrazów z pewnością spotkają się z pozytywną reakcją polskich ekspertów i publiczności. Otwarcie wystawy nastąpi 21 listopada o godzinie 18, będzie można ją oglądać do 15 stycznia.

 / Fot. materiały prasowePatrizia Calovini urodziła się Tarquinii, ale mieszkała i kształciła się w rodzinnym Bolzano, skąd następnie przeprowadziła się do Ancony. W 1988 r. ukończyła studia na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Maceracie. Od 2006 r. zajmowała się także rzeźbą pod okiem malarza i rzeźbiarza Floriana Ippolitiego.

O jej twórczości pisali: Antonio Lucarini (radny ds. kultury Urzędu Miasta Ancony), Michele Polverari (dyrektor Pinakoteki Miejskiej w Anconie), Giorgio Cortenova (dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej Palazzo Forti w Weronie), krytyk sztuki Armando Ginesi, Robero Farroni, Lucilla Niccolini i inni. Jej dzieła są wystawione w Pinakotece Miejskiej w Anconie, w części poświęconej sztuce współczesnej oraz w Muzeum Diecezjalnym w Jesi. Obecnie artystka mieszka i pracuje w Anconie.

 / Fot. materiały prasoweCalvoni od lat pozostaje wierna swojej własnej koncepcji malarstwa, zakładającej odzwierciedlenie silnie emocjonalnego postrzegania. W tematyce jej obrazów powracają elementy analogiczne, odmienne i unikatowe ze względu na formę, treść i kontrast pomiędzy podmiotem a otoczeniem. Malarka wybiera intensywne kolory tła przy wyciszonych i delikatnych kolorach zarezerwowanych dla postaci. Podkreśla w ten sposób całkowity dystans pomiędzy nimi a przestrzenią, w której się znajdują. Cechą wspólną wielu jej płócien jest atmosfera ciszy, służąca jako rozplanowanie różnych przestrzeni, namalowanych za pomącą linii prostych i kątów o zadziwiającej precyzji, w krzykliwym przeciwieństwie do miękkości, która może pochodzić z kobiecej słabości.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.