Facebook Google+ Twitter

Otwarcie wystawy "Pejzaż i architektura-malarstwo" w Galerii CEiIK

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-24 21:24

W piątek 18 września 2009 r. o godz. 18.00 w Galerii Parkowa Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbyło się otwarcie wystawy "Pejzaż i architektura-malarstwo".

Zgromadzona publiczność mogła podziwiać doskonale wyeksponowane prace Alicji Miazgi i Małgorzaty Piaseckiej, artystek należących do grupy plastycznej działającej przy CEiIK.

Galę otworzyła Pani Renata Pugowska, która w kilku słowach wprowadziła zgromadzonych gości w świat plastycznych zamiłowań zaproszonych artystek. Następnie głos zabrały obydwie bohaterki dnia, które okazały się być osobami niezwykle skromnymi, sprawiały wręcz wrażenie onieśmielonych swym sukcesem.

Pani Alicja wyznała ożywionej publiczności, że na jej artystyczną kreację decydujący wpływ miało urokliwe miejsce, w jakim dorastała oraz ludzie, których spotkała na swej późniejszej drodze. I tak to dziś artystka, która swą przygodę z malarstwem zaczęła dopiero na emeryturze, to jest w 2004 roku, za pomocą farb akwarelowych i olejnych uwiecznia pejzaże i architekturę w krajobrazie, a jej obrazy uwodzą feerią barw oraz emanującą z nich pasją twórczą. Małgorzata Piasecka przyznała, że jest to jej pierwsza tak duża wystawa – dotychczas uczestniczyła w projektach zbiorowych. Jej prace to nastrojowe malarstwo olejne, subtelne pastele i rysunek ołówkiem, za pomocą których artystka uwiecznia piękno ziemi warmińskiej oraz magię krajobrazu i architektury śródziemnomorskiej.

Oficjalna część imprezy zakończyła się zaraz po tym, gdy rozentuzjazmowani przyjaciele Pani Miazgi z chóru Collegium Baccalarum (gdzie malarka śpiewa od ponad dwudziestu lat) zaintonowali nie tradycyjne „Sto lat”, a „Szła dzieweczka do laseczka”, podrywając do wspólnego śpiewania resztę sali. A potem były serdeczności, nieskrępowane salwy śmiechu, kwiaty, poczęstunek i dobre wino. Goście żywo i ciepło komentowali zarówno twórczość, jak i wypowiedzi obydwóch pań powodując, że piątkowy wernisaż zapisał się w pamięci gości jako niezwykłe wydarzenie - pozbawione sztampy, za to pełne pozytywnych wibracji.

W imieniu CEiIK serdecznie zachęcam do odwiedzenia tej niezwykłej wystawy, którą można oglądać do połowy października w Galerii Parkowa w CEIK, codziennie w godzinach od 8.00-18.00. Wstęp wolny.

Autor: Monika Zalewska-Biełło
Pierwsza publikacja: http://www.ithink.pl/lokalne/warminsko-mazurskie/kultura/wydarzenia/otwarcie-wystawy-pejzaz-i-architektura-malarstwo-w-ceiik/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.