Facebook Google+ Twitter

Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Stołowym

W sobotę, 5 listopada w hali „Zbąszynianka” odbyły się rozgrywki w pięciu kategoriach: kobiety, chłopcy szkoły podstawowe, chłopcy szkoły gimnazjalne, mężczyźni do lat 45 oraz mężczyźni powyżej 45 lat.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW sobotę, 5 listopada w hali „Zbąszynianka” spotkali się miłośnicy tenisa stołowego. W zawodach wzięło udział 57 zawodników z miejscowości takich jak: Babimost, Błotnica, Wijewo, Podmokle Wielkie, Radoszyn, Sława, Radomierz, Kuślin, Siekowo, Łagowo, Grodzisk Wielkopolski, Kaszczor, Świebodzin, Radoszyn, Starkowo, Kręcko, Nowe Kramsko, Jarocin, Przyprostynia, Perzyny, Zbąszynek i Zbąszyń. Część zawodników startuje w Zbąszyniu regularnie, niektórzy wystartowali w zawodach po raz pierwszy. Turniej tenisa stołowego co roku cieszy się dużą popularnością, frekwencja na zawodach jest bardzo wysoka.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiRozgrywki toczone były w pięciu kategoriach: kobiety, chłopcy szkoły podstawowe, chłopcy szkoły gimnazjalne, mężczyźni do lat 45 oraz mężczyźni powyżej 45 lat. Pojedynki toczono w grupach, systemem każdy z każdym, do 3 wygranych setów. Mecze rozgrywane w grupach decydowały o wyjściu najlepszych zawodników do dalszego etapu mistrzostw. Tam zawodnicy rywalizowali już systemem pucharowym, co oznacza, że porażka eliminowała z dalszej gry. Rywalizacja w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych została rozstrzygnięta dzięki pojedynkom rozegranym w ramach jednej grupy.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW zawodach wystartowały dwie dziewczyny - Roksana Nowak (Zbąszyń) oraz Martyna Trocholepsza (Przyprostynia). Lepsza w bezpośrednim pojedynku okazała się Martyna i to ona zdobyła tytuł Mistrzyni Zbąszynia w tenisie stołowym. Największą niespodziankę turnieju sprawił 11-letni Mateusz Żelengowski ze Świebodzina, który zwyciężył w kategorii mężczyzn do lat 45. Sympatycy tenisa stołowego z pewnością nie mogli narzekać na brak sportowych wrażeń. Trzeba przyznać, że zawodnicy prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności. Często o zwycięstwie decydowały pojedyncze piłki. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy a na zakończenie najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.