Facebook Google+ Twitter

Otwarto kolejny odcinek autostrady A2. Z Grodziska do Pruszkowa

W niedzielę wieczorem otwarto kolejny odcinek autostrady A2. Po odcinku E, otworzono 17-kilometrowy odcinek D z Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa.

Największe opóźnienie w budowie ma odcinek między Strykowem a Konotopą. / Fot. Radomil, GNU1.2 commons.wikimedia.org/wiki/File:Węzeł_Poznań-Wilda_A2_i_DW430_RB1.JPG To drugi z pięciu odcinków autostrady. Zakontraktowany został na 652 mln złotych. Jak wynika z kontraktu, data zakończenia budowy odcinka D to 6 czerwca, a uzyskania przejezdności 30 maja. "Tak samo było w przypadku odcinka E, który został oddany przed kilkoma dniami" - zaznaczała na antenie TVN24 rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken. 7-kilometrowy odcinek E - Konotopa-Pruszków oddano w środę.

Zdaniem Nelken oddanie odcinka B, znajdującego się między A i C, ma nastąpić jeszcze przed Euro. Potrzebne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Potem zbierze się komisja odbiorowa, która sprawdzi oznakowanie. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, kierowcy wjadą na drogę.

Największe opóźnienie w budowie ma odcinek między Strykowem a Konotopą. Oddanie go do użytku planowane jest na październik. Zgodnie z obietnicami trasa ma być przejezdna na Euro 2012.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

TomDzik
  • TomDzik
  • 28.05.2012 11:17

"otwarto kolejny odcinek autostrady A2. Po odcinku E, otworzono 17-kilometrowy odcinek"
Najpierw otwarto, potem otworzono?

"Największe opóźnienie w budowie ma odcinek między Strykowem a Konotopą."
To dobrze ze tylko ten "odcinek" :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.