Facebook Google+ Twitter

Otwarto konkurs na międzynarodowe projekty innowacyjne

Od 28 marca do końca 2008 roku można składać wnioski do „Innovation Express”. Grupą docelową są małe i średnie firmy oraz klastry technologiczne. Jego celem jest promocja współpracy europejskich klastrów i MŚP oraz narodowych systemów promowania przedsiębiorczości.

Projekt „Innovation Express” realizowany jest w ramach projektu INNET.

Przedstawiane pomysły i propozycje powinny być oparte na projektach z założeniami ponadnarodowej współpracy technologicznej. Współdziałanie na rzecz przyszłych wspólnych badań w zakresie B+R ma się objawiać przez rozpoznanie możliwości w zakresie działań innowacyjnych, a następnie podjęcie prac potrzebnych do ich rozpoczęcia i przystąpienie do rozwoju danej innowacji. Projekt „Innovation Express” ma zainicjować nowe, wspólne międzynarodowe prace badawczo-rozwojowe i jest odpowiedzią na problem ograniczania się klastrów i mniejszych przedsiębiorstw do rozwijania innowacji tylko przez operowanie na terenie własnego kraju.

„Innovation Express” to pilotażowy program Komisji Europejskiej realizowany przez instytucje partnerskie INNET. Trwa on od września 2006 do sierpnia 2009. Bierze w nim udział 9 krajów – Belgia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Polska, Hiszpania i Wielka Brytania.

Wsparcie dotyczy następujących obszarów: rozpowszechniania informacji, promocji, tworzenia sieci klastrów, pomocy doradczej w zakresie technologii i innowacji w ujęciu z działaniami związanymi z transferem i absorpcją technologii, rekrutacji i szkoleń oraz przygotowywania opracowań i udziału klastrów w ponadnarodowych projektach w obrębie sfery B+R+I (badania, rozwój, innowacje) w dowolnym sektorze gospodarki.

Szczegółowe kryteria przyjmowania wniosków są ustalane przez każdego z partnerów INNET samodzielnie. W Polsce INNET reprezentuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W sprawach programu należy się kontaktować z Grażyną Buczyńską (grazyna_buczynska@parp.gov.pl) oraz Dorotą Fraczek (dorota_fraczek@parp.gov.pl). Kontakt z odpowiednimi agencjami z innych krajów można znaleźć w pliku pdf pod http://www.proinno-europe.eu/admin/uploaded_documents/Contact_points.pdf

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.