Facebook Google+ Twitter

"Otwarty grób" upamiętni ofiary katastrofy smoleńskiej

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2010-09-21 19:40

Autorem projektu tzw. otwartego grobu jest architekt Aleksander Ross.

Pałac Prezydencki / Fot. Ewa KrzysiakProjekt Aleksandra Rossa jest odpowiedzią na zgłaszaną powszechnie potrzebę upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Dodatkowo zaprojektowany jest w zgodzie z zasadami konserwacji zabytków. Jest też metaforą mogiły katyńskiej.

Więcej na ten temat przeczytamy w Gazecie.pl. Tam też zobaczymy wizualizację pomnika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (71):

Sortuj komentarze:

Anna Sendecka
 • Anna Sendecka
 • 08.11.2010 11:36

Jakie to przykre. W jednej chwili ginie Głowa Państwa, przedstawiciele Klubów Parlamentarnych, Dowódcy Sił Zbrojnych, Przedstawiciele Rodzin Katyńskich . Czy jest taki kraj , w którym nienawiść bierze w takiej chwili górę nad żałobą i wyrażeniem wdzięczności zmarłym za ich w końcu- pracę dla naszej Ojczyzny i śmierć w czsie gdy chcieli uczcić pamięć Polaków.Nie żałujcie im miejsca pamięci ani sposobów wyrażania czci. Im się to należy.Wszystkim bez względu na przynależność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
daniel jan
 • daniel jan
 • 07.11.2010 22:14

nie mamy wiekszych problemow jarek na dzialce nich sobie postawi

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian
 • marian
 • 07.11.2010 17:44

postawic otwarty grob,obroncow krzyza i wszystkich chetnych na menczennikow wpuscic do srodka.nastepnie zamknac grob i liste pasazerow.pomnik niech sobie stoi a my mozemy zapomniec o problemie.miejsce tylko musi byc gdzies na wiekszej przestrzeni bo debilnych maniakow religijnych ci u nas dostatek wiec budowla musi byc okazala.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 07.11.2010 16:42

to chore pomysly

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ireneusz Styczynski
 • Ireneusz Styczynski
 • 06.11.2010 17:45

jakos nikt w tej calej aferze nie wspomni ze palac jest przez komune kradziony rodzinie Poniatowskich - to nie jest bialy dom czy byly palac krolewski ale prywatna wlasnosc ksieci Poniatowskich w urzywaniu przez prezydenta Polski (troche psim swedem i z rozpedu w spadku po komunie) - moze by sie spytac prawowitego wlasciciela czy on sie zgadza na ten cyrk - kopania rowow i podobne ingerencje na jego miedzy - wlasciciel (prawowity spadkobierca) zyje chyba w Paryzu - jezeli spolecznosc polska zyczy sobie w Warszawie rowow i inne takie to prosze bardzo pod Zamkiem Krolewskim (panstwowym) przy kolumnie Zygmutnta a nie na prywatnej miedzy ksiarzat Poniatowskich - chyba czas skonczyc z komunistycznymi prywiczkami - wszystko tu nasze

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem przeciwny temu pomysłowi. Pałac prezydencki to nie Powązki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pogwałcenie wszelkich norm. Populizm i tak można by jeszcze wiele słów na ten, mam świadomość ważkości określenia, głupawy pomysł znaleźć. Jesteśmy jednak ad gremium bardzo, bardzo niepoważni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy pomysł, by upamiętnić zmarłych w tej katastrofie. Choć pewnie żaden pomnik nie naruszy pokładów nienawiści wśród żyjących. Śmiem twierdzić, że nawet je wzmocni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę o kulturalną dyskusję. Przypomnę, że tematem jest pomnik, który ma powstać przed Pałacem Prezydenckim, ku czci osób poległych pod Smoleńskiem w katastrofie lotniczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.