Facebook Google+ Twitter

Otwarty konkurs na teksty "O liberalizmie"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-12 15:18

Katedra im. Erazma z Rotterdamu UW ogłasza IV konkurs na teksty „O liberalizmie” do elektronicznej publikacji "Wokół Debat Tischnerowskich". Termin nadsyłania 15 listopada.

"Wokół Debat Tischnerowskich" to elektroniczna publikacja najciekawszych tekstów humanistycznych i społecznych, wyłanianych w konkursie. Pomysłodawcy i redaktorzy – Marcin Bąba i Wojciech Przybylski – chcą w ten sposób zaprosić do dyskusji ze światowej sławy intelektualistami, naukowcami i politykami na temat najważniejszych problemów współczesnej myśli politycznej i demokracji.

Kolejne edycje mają rozwijać dyskusje rozpoczęte podczas Debat Tischnerowskich na Uniwersytecie Warszawskim. Debaty organizowane są przez Katedrę im. Erazma z Rotterdamu i Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu. Konkursy nawiązują do głównych wątków poszczególnych debat.

Nagrodzone prace będą publikowane w formie elektronicznej, a autorzy najlepszych tekstów otrzymują nagrodę finansowaną przez Fundację im. Leopolda Kronenberga. "Wokół Debat Tischnerowskich" nie ma kolegium redakcyjnego, a jedynie jury, którego skład jest ustalany oddzielnie dla każdego konkursu.

Konkurs "O liberalizmie"

To już IV edycja konkursu. Temat przewodni konkursu nawiązuje do debaty "O liberalizmie". Eseje mogą obejmować szeroko rozumiane nauki społeczne i humanistyczne - socjologię, filozofię polityki, historię idei, politologię oraz inne pokrewne.

Jury wybierze najwyżej 10 tekstów. Liczy się: jasność wywodu, dobór argumentacji oraz stylistyka. Dla autorów trzech najlepszych tekstów przewidziano nagrody o łącznej puli 3500 zł. Redakcje "Res Publica Nowa" oraz "Transit" (pismo Instytutu Nauk o Człowieku z Wiednia) wyraziły chęć opublikowania wybranych prac.

Teksty można wysyłać do 15 listopada 2006 na adres w.przybylski@uw.edu.pl w temacie wpisując "konkurs".

Opublikowane teksty oraz pozostałe informacje znajdują się na stronie: www.erazm.uw.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy prace pisać po holendersku czy niderlandzku? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.