Facebook Google+ Twitter

Otwarty Kurort Kultury - Festiwal Kultur Świata "Okno na świat”.

Festiwal Kultur Świata „Okno na Świat”, stworzony i organizowany od kilku lat przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, to wydarzenie, które przybliża muzykę i sztukę czerpiącą z różnych tradycji, ze wszystkich zakątków świata.

Festiwal muzyki „Okno na świat” jest znany nie od dziś. Ma on na celu przybliżenie kultury, muzyki i sztuki, która czerpie z tradycji. Jest organizowany w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsk, już od kilku lat. Nic więc dziwnego, że w tym roku będzie on jedną z wielu imprez, odbywających się w czasie prezydencji naszego kraju w Unii.

Jak napisałem, imprez jest wiele. Jednak wciągnięcie w nie właśnie tej jest wspaniałym pomysłem. Muzyka i sztuka czerpiąca z tradycji pozwala nam na zapoznanie się z bardzo przecież różnorodną tradycją Europy. Jakkolwiek patrzeć, Unia obejmuje wiele krajów. Każdy z nich to następnie wiele regionów. To powoduje, że na obszarze całej Unii mamy niezliczenie wiele różnorodnych tradycji i kultur. Jeśli mamy tworzyć właśnie unię, mamy być wspólnotą tych wszystkich krajów, powinniśmy poznawać się nawzajem.

I właśnie festiwal muzyki „Okno na świat” pozwala nam na zapoznanie się z różnorodnymi tradycjami. Zresztą sama nazwa ma już, jak widać, duże znaczenie. Pokazuje ona, że muzyka jest takim oknem na świat, że warto pokazywać tradycje całemu światu. W tak ważnym momencie dla naszego kraju, jak prezydencja w Unii, ta impreza, wciągnięta w program kulturowy tego wydarzenia, to strzał w dziesiątkę. Moim zdaniem jest to jeden z ciekawszych pomysłów. Na pewno impreza, w której warto brać udział. Pozwoli nam się dobrze bawić, a przy okazji zapoznać się z tradycją nie tylko naszego regionu, nie tylko naszego kraju.

Wśród naprawdę wielu różnorodnych nadchodzących wydarzeń, moim zdaniem ta jest jedną z ciekawszych. To ona może nam pokazać najwięcej, to ona może także bardzo zintegrować całą Unię. I właśnie dlatego jest to jedną z ciekawszych. Gdybym miał polecać, na jaką imprezę z tych wszystkich można się udać, to na pewno, ją bym właśnie wymienił. Jedna z najciekawszych propozycji na ten okres, jedna z tych, które pozwalają na prawdziwą integrację wszystkich narodów Unii, czyli na coś bardzo ważnego.

źródło: culture.pl

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.