Facebook Google+ Twitter

Otwarty Przegląd Filmów Rosyjskich w "Świcie"

Pomiędzy 27 a 30 kwietnia warszawskie kino „Świt” wyświetlać będzie gospodarzem Otwartego Przeglądu Filmów Rosyjskich.

"Słońce" reż. A. Sokurow / Fot. materiały dystrybutoraDruga edycja przeglądu odbywa się pod hasłem „W kręgu Złotego Witezia”. A czym jest owy „Złoty Witeź”? To Międzynarodowe Forum Narodów Słowiańskich i Prawosławnych. Jego uczestnikami są nie tylko Słowianie i chrześcijanie, ale twórcy z 55 krajów. Forum jest otwarte dla każdego, kto wyznaje dewizę „Złotego Witezia” - „Troskę o moralne, chrześcijańskie ideały, o doskonalenie ludzkiej duszy”.

Prezes międzynarodowego forum „Złoty Witeź” Nikołaj Burlajew mówi: „Mamy nadzieję, iż odtąd będziemy wspólnie poznawać wyrazistą, samoistną kulturę duchową słowiańskiego, chrześcijańskiego świata w sferze kinematografii, teatru, muzyki i malarstwa”.

„Złoty Witeź” stawia sobie za główny cel zainteresowanie głęboką duchowością tych wszystkich, którzy nie chcą utonąć w niemoralnym, bezdusznym potoku globalnej „kultury” masowej, pragną zachować samoistność narodową i zaszczepić swym dzieciom wysokie ideały moralne.

Na przeglądzie w kinie „Świt” zobaczymy filmy najwybitniejszych reżyserów rosyjskich wpisujących się swą twórczością w idee „Złotego Witezia” – Andrieja Tarkowskiego, Aleksandra Sokurowa i Nikity Michałkowa. Szczególnie ciekawie zapowiada się pierwszy dzień, który rozpocznie się filmem „Moloch” Sokurowa, by zakończyć się rewelacyjnym, wielokrotnie nagradzanym na różnych festiwalach filmem „12” Michałkowa. Wstęp na wszystkie filmy jest wolny.

Plan przeglądu: www.kinorosja.waw.pl

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.