Facebook Google+ Twitter

Otwock. Patrycja Markowska nie wystąpi dziś dla WOŚP

Patrycja Markowska miała wystąpić dziś w Otwocku z okazji 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za koncert zażądała jednak wysokiej stawki - wbrew zasadom WOŚP.

 / Fot. http://commons.wikimedia.orgJuż dziś gra po raz 19. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Otwock postanowił przygotować dla swoich mieszkańców liczne atrakcje. Jedną z nich miał być koncert Patrycji Markowskiej. Gdy okazało się jednak, że zespół artystki ma otrzymać za występ 15 tysięcy złotych, a koszty za scenę wyniosą 22 tysiące, pojawiły się protesty. Na stronie Otwock24
zamieszczony został wpis lokalnego dziennikarza Przemysława Bogusza, w którym to zwraca uwagę organizatorom wydarzenia, że pobieranie przez artystów opłat za występ dla Orkiestry jest niezgodne z podstawowymi założeniami charytatywnej organizacji.

Po gorącej dyskusji organizatorów Finału w Otwocku Tomasz Grodzki, szef otwockiego sztabu WOŚP wydał oświadczenie, w którym poinformował, że negatywne komentarze dotyczące organizacji wydarzenia spowodowały wycofanie się niektórych sponsorów, a także odmowę ze strony Starostwa Powiatowego na przyznanie dotacji na pokrycie kosztów wyżej wspomnianego koncertu. "Zasadą jest, że ani sztaby WOŚP, ani sama Fundacja nie wypłacają honorariów dla artystów występujących na koncertach.[...] W związku z bieżącą sytuacją i brakiem funduszy, sztab nie ma możliwości organizacji koncertu gwiazdy podczas zbliżającego się Finału. Jednocześnie nie wycofujemy się z organizacji samego Finału i imprez towarzyszących."

Na szczęście miasto faktycznie przygotowało mnóstwo innych atrakcji: m.in. pokaz straży pożarnej, występy zespołów lokalnych czy też tradycyjne światełko do nieba. Przypominamy, że w tym roku Fundacja zbiera pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jarosław Smolarek
  • Jarosław Smolarek
  • 09.07.2011 20:10

Kasa kasą ale mogła by wystąpić, przecież korona by jej z głowy nie spadła. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moj Boze . Tak sobie mysle ,ze gdyby to byl artysta ,ktory dopiero zaczyna kariere zazadal honorarium moe tak by nie bulwersowalo.Ale mamy artystke ,ktora niedawno swietowala swoje dziesieciolecie pracy zawodowej,wiec napewno duzo osiagnela a jeszcze zamiast dac cos od siebie to wyciaga reke . Oby nie musial jej syn korzystac z tych pomocy medycznych ,o ktore tak zabiegaja ludzie skladajacy datki na Orkiestre Pomocy. Po prostu wstyd Pani Markowska !Ale czy Pani przejmie sie tym co ja pisze? Dla wiekszosci liczy sie kasa :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.